PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tak działa Fundacja Lekarze Lekarzom. To trzeba wiedzieć

Autor: miro • Źródło: FLL/infoDENT24.pl
15-12-2022, 11:30
Tak działa Fundacja Lekarze Lekarzom. To trzeba wiedzieć Fundacja Lekarze Lekarzom zaangażowała się w pomoc medyczną Ukrainie Fot. AdobeStock
Fundacja Lekarze Lekarzom wspiera działania służące m.in. lekarzom dentystom. O wzmożonych działaniach Fundacji Lekarze Lekarzom poinformował infoDENT24.pl jej prezes Mariusz Janikowski.
  • Wzmożona działalność Fundacji Lekarze Lekarzom związana jest m.in. z zagrożeniem pandemią koronawirusa oraz pomocą niesioną medykom w Ukrainie
  • Fundacja Lekarze Lekarzom wspiera m.in. lekarzy dentystów działających charytatywnie w państwach o wyjątkowych potrzebach stomatologicznych
  • FLL współpracuje ściśle m.in. z Fundacją Posejdon z Wrocławia, Fundacją Ukraina czy też Caritasem   

Prezes zarządu Fundacji Lekarze Lekarzom Mariusz Janikowski zaznaczył, że zbierane na koncie Fundacji środki przeznaczone są jedynie na cele statutowe i należymy chyba do nielicznych fundacji, w której żadna osoba z zarządu jak i Rady Fundacji nie osiąga z tego tytułu żadnych korzyści finansowych. Każda złotówka przeznaczona jest jedynie na pomoc.

 

Intensywne działania FLL

Okres pandemii, to okres wzmożonej działalności FLL na rzecz pracowników ochrony zdrowia. Dzięki pomocy darczyńców (w tym Naczelnej Rady Lekarskiej), zakupione przez Fundację środki pozwoliły na bardziej komfortowe działania pracowników medycznych w trudnym czasie pandemii.

Intensyfikację działań FLL spowodował konflikt zbrojny w Ukrainie.

Po rozpoczęciu działań wojennych w Ukrainie  zarząd Fundacji podjął natychmiastowe działania. Zorganizowaliśmy zakup dużej ilości podstawowych środków medycznych, które zostały przekazane do największego szpitala we Lwowie.

Zakupiliśmy również dużą partię pieluch dla dzieci, które zostały dostarczone do szpitali dziecięcych we Lwowie, Tarnopolu i Winnicy.

Duży zakup materiałów szewnych został przekazany do szpitala wojskowego we Lwowie, skąd został rozesłany po jednostkach w całej Ukrainie.

Podobnie przekazano stronie ukraińskiej zakupione PULSE LAVGE-zestawy do oczyszczania ran podczas zabiegów operacyjnych i chirurgicznych czy też aparaty do podciśnieniowej terapii ran V.A.C. ULTA wraz z materiałami zużywalnymi.

Na prośbę lekarzy rezydentów anestezjologii zaangażowanych w akcję transportowania chorych noworodków z Ukrainy do Polski i do innych krajów UE zakupiono i podarowano respirator transportowy AEONMED.

Fundacja zakupiła również używany sprzęt szpitalny w postaci stołów operacyjnych, lamp zabiegowych, aparatów rtg – ramię C, kolumn anestezjologicznych itp., które zostały przekazane do Lwowa.

W ramach współpracy z zagranicą Fundacja otrzymała dostawę używanego sprzętu – mebli dla szpitali jak łóżka, materace, drobny sprzęt ambulatoryjny.

W dotychczasowej naszej akcji pomocy Ukrainie zakupiono i przekazano 6 karetek wraz z wyposażeniem, które posłużyły nam do transportu zakupionego sprzętu. Ostatnia karetka dotarła do szpitala wojskowego na froncie pod Charkowem i przewiozła bandaże izraelskie oraz apteczki taktyczne.

Pomoc lekarzom dentystom - wolontariuszom  

Fundacja wsparła także poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla lekarzy dentystów uczestniczących w charytatywnej misji medycznej w Maganzo w Tanzanii.

Podobne wsparcie udzielono misji w Kenii w postaci zakupu unitu stomatologicznego (w trakcie realizacji).

Współpraca FLL 

- Jak widać Fundacja chętnie podejmuje każde sprawdzone inicjatywy i współpracuje również z innymi fundacjami jak choćby Fundacją Posejdon z Wrocławia, Fundacją Ukraina czy też Caritasem. Pozostajemy w stałym, dobrym kontakcie z lekarzami z Ukrainy i reagujemy celowo na ich prośby o pomoc – informuje Mariusz Janikowski.

- Efekty działalności Fundacji można obejrzeć również na naszej stronie internetowej, gdzie zamieszczamy zdjęcia i filmy z poszczególnych przekazań - dodał prezes.

Wsparcie Fundacji

Wpłaty na Fundację można przekazywać na konto (także 1 proc. od podatku na rzecz Fundacji).

Nr konta: PKO SA 31 1240 6263 1111 0010 4779 2541

Nr KRS Fundacji Lekarze Lekarzom: 0000409693

Kontakt:
Fundacja Lekarze Lekarzom
00-764 Warszawa, ul. Sobieskiego 110
fundacja@hipokrates.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH