PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szumowski: wirus nadal groźny

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
22-06-2020, 07:03
Szumowski: wirus nadal groźny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wirus nadal jest groźny, wciąż część ludzi umiera na wywoływaną przez niego chorobę - ostrzega w "Gazecie Polskiej Codziennie" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Ważne jest przestrzeganie bezpiecznego dystansu, a w przypadku gdy jest to niemożliwe - noszenie maseczki. Po analizach widzimy jednak, że w większości powiatów w Polsce liczba osób zakażonych jest niewielka - to 50, 30, 20 mieszkańców na 10 tys. W związku z tym prawdopodobieństwo spotkania osoby chorej jest teraz niezbyt duże - tłumaczy szef resortu zdrowia.

Niestety, wirus nie przestał być groźny.

- Wciąż część ludzi umiera na wywoływaną przez niego chorobę. Polacy nie doświadczyli tragedii, która była w niektórych krajach, gdzie zmarły dziesiątki tysięcy ludzi i śmierć była obecna wszędzie. U nas, na szczęście, takiej sytuacji udało się uniknąć i dlatego też pewnie Polacy mają wrażenie, że tej epidemii nie ma i nigdy nie było - mówi minister.

Jego zdaniem należy powtarzać Polakom, że bez ich odpowiedzialności wszystko może się zdarzyć. - Musimy mieć w pamięci Włochy, czy Hiszpanię. Niezwykle istotna jest tu rola mediów - dodał. 

Marcin Musiał

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Łukasz Szumowski   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH