PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szok i niedowierzanie: znany dentysta oszustem na rynku nieruchomości

Autor: miro • Źródło: js
17-02-2016, 10:42
Szok i niedowierzanie: znany dentysta oszustem na rynku nieruchomości Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Działając od 2014 r. znany i szanowany wśród znajomych lekarz dentysta z Gdańska oszukał wiele osób ze środowiska medycznego, oferując po atrakcyjnych cenach mieszkania, które faktycznie nie były wystawione na sprzedaż.

59-letni Wiesław F., właściciel prywatnej kliniki stomatologicznej, prawdopodobnie został namówiony do przestępczej współpracy przez Małgorzatę S., agentkę nieruchomości.

Dwójka przestępców sprzedawała mieszkania, często apartamenty w Trójmieście, które rzekomo objęte miały być procedurą windykacyjną (stąd atrakcyjna cena). Oszuści brali zaliczki na poczet aranżowanych transakcji. Faktyczni właściciele (z reguły wynajmowanych nieruchomości), nie mieli bladego pojęcia, że ich mieszkania zaoferowane zostały do sprzedaży.

Dentysta na nielegalnym procederze zarobił ponoć 2 mln zł, jego wspólniczka i prowodyrka – 6 mln zł.

Wiadomo o 39 poszkodowanych osobach. Wielu oszukanych jeszcze nie zgłosiło roszczeń. Część z nich wstydzi się, że uległa okazji i okazała tak dużą łatwowierność. Ich czujność była osłabiona, ze względu na fakt, że transakcje aranżował powszechnie szanowany, zamożny lekarz dentysta.

Sprawa jest rozwojowa.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
oszuści   sąd   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH