PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkoły podstawowe z Iławy Dzielą się uśmiechem

Autor: miro • Źródło: ms
22-10-2021, 12:57
Szkoły podstawowe z Iławy Dzielą się uśmiechem Szkoła Podstawowa nr 1 w Iławie (źródło: Google Maps)
Szkoły podstawowe z terenu Iławy i gminy Iława włączyły się w 9. edycję akcji „Dziel się uśmiechem".
  • Ponad 700 tys. dzieci z całej Polski wzięło udział w programie "Dziel się uśmiechem".
  • Działania edukacyjne, podejmowane w ramach programu, mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki prozdrowotne oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

Cztery szkoły w programie "Dziel się uśmiechem"

W programie "Dziel się uśmiechem" udział weźmie 550 uczniów z klas 1-3 z SP1 i SP4 w Iławie oraz ze szkół podstawowych w Rudzienicach i Ząbrowie. Dzieci będą uczestniczyć w specjalnych lekcjach, podczas których nauczyciele skorzystają z materiałów przygotowanych w ramach kampanii.

Działania edukacyjne, podejmowane w ramach programu, mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce - wyjaśnia PCK.

Lokalną odsłonę tej inicjatywy koordynuje Irena Igielska, kierownik biura PCK w Iławie, tel. 781 474 342. 

PCK partnerem programu

Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 r. prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”.

Podczas każdej edycji programu „Dziel się uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

W ciągu ośmiu poprzednich edycji ponad 700 tys. dzieci z całej Polski wzięło udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych.

Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z PTS oraz PTSD. Są one atrakcyjne dla dzieci i wpisują się w podstawę programową. Nauczyciele mogą je wykorzystać przeprowadzają zarówno klasyczne lekcje w klasach, jak i podczas nauczania zdalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH