PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolny gabinet stomatologiczny jak z bajki

Autor: miro • Źródło: ms
02-09-2021, 08:36
Szkolny gabinet stomatologiczny jak z bajki Szkolny gabinet stomatologiczny w Pile (fot. powiat pilski)
W powiacie pilskim, z początkiem nowego roku szkolnego, zaczął funkcjonować gabinet stomatologiczny dla uczniów szkół średnich. Leczenie i profilaktyka będą w nim bezpłatne, dzięki świadczeniom realizowanym w ramach kontraktu z NFZ.

Nowocześnie wyposażony gabinet uruchomiony został w Pile w Zespole Szkół przy ul. Teatralnej 1, jednak będzie on służył wszystkim uczniom, uczęszczającym do szkół prowadzonych przez powiat pilski.

Adaptacja pomieszczeń na gabinet oraz jego wyposażenie kosztowały ok. 0,5 mln zł. Całość sfinansowana została z budżetu powiatu.

- Dziękuję radnym Rady Powiatu w Pile, za asygnowanie środków na ten cel. Będziemy jako Powiat dokładać jeszcze do zakupu materiałów, więc poziom leczenia tutaj będzie na pewno ponadstandardowy – zapewnił starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Gabinet ma być otwarty popołudniami oraz w soboty tak, aby rodzice nie musieli zwalniać się z pracy, a uczniowie z lekcji.

O gabinecie tak opowiada lek. dent. Simon Nowak (stomatologia estetyczna i zachowawcza), który pracuje także w znanej poznańskiej lecznicy Stankowscy & Białach.

W gabinecie:
- został zamontowany aparat rentgenowski wraz z radiowizjografią, dzięki czemu nie ma konieczności odsyłania pacjentów w trakcie leczenia do gabinetów rentgenowskich poza gabinetem leczniczym;
- wdrożono najwyższe normy dezynfekcji i sterylizacji, dzięki czemu gabinet jest bezpieczny dla pacjentów i spełnia wszystkie rygorystyczne normy higieny (są one zapewnione m.in. dzięki nowoczesnemu autoklawowi, myjce ultradźwiękowej, urządzeniu do konserwacji końcówek, płynom do dezynfekcji, wszystko w jednej z najbardziej zaawansowanych linii technologicznych);
- wykorzystywane są żele powierzchniowo znieczulające, minimalizujące znieczulenie właściwe;
- znieczulenie właściwe podawane jest, w sposób komputerowy, dzięki czemu ewentualne dolegliwości są zminimalizowane;
- oczywiście nie są zakładane wypełnienia amalgamatowe;
- dentyści korzystają z najlepszych na rynku materiałów glassionomerowych, w kolorach leczonych zębów;
- znajduje się telewizor podsufitowy, co zmniejsza stres pacjentów i pozwala odprężyć się podczas wizyty u dentysty;
- leczenie przeprowadzane jest w osłonie z koferdamu zakładanego na poszczególne zęby;
- widoczny jest od razu nowoczesny i przyjazny dla dzieci wystrój.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH