PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Szczepionki przeciwko COVID-19 są w Polsce

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
26-12-2020, 09:40
Szczepionki przeciwko COVID-19 są w Polsce W Polsce rozpoczynają się szczepienia chroniące przed COVID-19 (fot. pixabay)
Szczepionki przeciwko COVID-19 w ilości 10 tys sztuk znajdują się już w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych.

W sobotę 26 grudnia ok. godz. 6.45, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsza dostawa szczepionek, wynosząca 10 tys. sztuk, trafiła do magazynu ARM w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

Szczepionki przewożone były busem w dwóch specjalnych kartonach z suchym lodem w ultra niskiej temperaturze około -75 st. Celsjusza.

Zostaną dostarczone do 72 szpitali, a kolejna partia będzie rozdzielona między ponad 500 szpitalami, gdzie szczepiony będzie personel medyczny. Kolejne 300 tys. dawek Pfizer ma dostarczyć w następnym tygodniu.

Jak zapowiadał we wtorek premier Mateusz Morawiecki, do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek. Będą one dzielone na pół. Jedna część pozostanie w magazynie agencji w ultra niskiej temperaturze, druga trafiać będzie do punktów, w których odbywać się będą szczepienia.

Program szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. 

Autor: Dorota Stelmaszczyk, Danuta Starzyńska-Rosiecka

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH