PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczepionka przeciw COVID-19 jeszcze w 2020 w Polsce?

Autor: PAP • Źródło: PAP/smn
17-09-2020, 09:17
Szczepionka przeciw COVID-19 jeszcze w 2020 w Polsce? MZ zapowiada uporanie się z epidemią COVID-19 w połowie 2021 r. (fot. pixabay)
W opinii wiceministra zdrowia Waldemara Kraski sytuacja z epidemią COVID-19 powinna być opanowana w połowie przyszłego roku, dzięki szczepionce, nad którą prace są na tyle zaawansowane, że może być dostępna w Polsce jeszcze w tym roku.

- Jeśli pojawi się szczepionka (przeciw COVID-19 - PAP) to ten łańcuch powinniśmy przerwać i tej epidemii nie będzie. Tylko szczepionka może nam to zagwarantować. Jestem przekonany, że w pierwszej połowie przyszłego roku to wszytko będzie opanowane - powiedział wiceminister zdrowia Kraska na antenie Polskiego Radia 24.

Wyraził też nadzieję, że szczepionka przeciw koronawirusowi dostępna będzie do końca tego roku, bo prace nad nią są zaawansowane.

- Produkowanie szczepionki to nie proces czysto fabryczny, tam są przeprowadzane pewne fazy, gdzie trzeba tę szczepionkę sprawdzić. Oprócz tego, że jest ona skuteczna, to musi być szczepionką bezpieczną dla osób, które będą ją otrzymywały - zaznaczył.

- Z zapewnień firm, które będą tę szczepionkę produkowały, głównie w Europie, mamy informacje, że na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić. Prace są bardzo zaawansowane - dodał. 

autorka: Klaudia Torchała

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH