PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

System dał niektórym szansę szczepienia się poza kolejką

Autor: miro • Źródło: ms
02-04-2021, 10:13
System dał niektórym szansę szczepienia się poza kolejką Ustalanie kolejki do szczepień przeciwko COVID-19 (fot. unsplash)
Osoby liczące od 40 do 59 lat, którym omyłkowo wyznaczono termin szczepienia przeciwko COVID-19 do poniedziałku 5 kwietnia – będą zaszczepione, gdyż w tak krótkim okresie, okresie świątecznym trudno byłoby skontaktować się z innymi osobami chętnymi do szczepienia – zapowiedział Michał Dworczyk pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.

60 tys. osób w wieku od 40 do 50 roku życia, które 1 kwietnia zapisały się na szczepienie przeciwko COVID-19 w tym miesiącu, a to z powodu awarii systemu rejestracji online, otrzymali lub otrzymają SMS, że termin szczepienia został zmieniony. W systemie automatycznym będą rozsyłane telefonicznie informacje z propozycjami terminów majowych.

Jak wiadomo chodzi o 680 tys. osób, które w styczniu, lutym i marcu zadeklarowały gotowość do szczepienia. To im zamiast majowych system zaczął proponować terminy kwietniowe, przed osobami po 60 roku życia.

Jest jeden wyjątek. Osoby, którym omyłkowo wyznaczono "szybki" termin, a więc do poniedziałku włącznie 5 kwietnia – będą zaszczepione, gdyż w tak krótkim okresie, w okresie świątecznym trudno byłoby poinformować inne osoby chętne do szczepienia o nagłym przyspieszeniu szczepienia.

Do końca kwietnia wszystkie chętne osoby powyżej 60 roku życia powinny być zaszczepione jeszcze w bieżącym miesiącu (nawet te, które już zostały zapisane na maj). Te osoby będą musiały być poinformowane bezpośrednio przez konkretny punkt szczepień, w którym senior już został zapisany na maj. 

Informacje te podał Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej 2 kwietnia rano.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH