PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: inicjatywa KS ORL w Szczecinie

Autor: miro • Źródło: ms
22-02-2021, 10:11
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: inicjatywa KS ORL w Szczecinie KS ORL w Szczecinie włącza się praktycznie w obchody ŚDZJU 2021
- Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej organizujemy od 15 do 19 marca bezpłatne konsultacje stomatologiczne dla mieszkańców woj. zachodniopomorskiego – informuje infoDENT24.pl dr n. med. Agnieszka Ruchała - Tyszler, przew. Komisji Stomatologicznej ORL w Szczecinie.

- Chcielibyśmy, aby mieszkańcy regionu mieli ułatwiony dostęp zarówno do konsultacji ogólnostomatologicznych, jak i specjalistycznych. W przeszłości nasza Komisja Stomatologiczna zawsze starała się w tym szczególnym dniu przypomnieć mieszkańcom jak ważne jest zdrowie jamy ustnej – mówi dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler.

- Przy udziale telewizji regionalnej organizowaliśmy audycje, mające charakter informacyjno-edukacyjny. Tematy, które poruszaliśmy były zarówno stricte stomatologiczne - choroba próchnicowa, epidemia próchnicy u dzieci, jak i ogólnomedyczny np. cukrzyca. Przybliżaliśmy mieszkańcom tematy związane z organizacją opieki stomatologicznej w Polsce w porównaniu do innych krajów UE - dodaje przew. KS ORL w Szczecinie. 

- W tym roku wychodzimy z bezpośrednią inicjatywą, mam nadzieję na jej pozytywny odbiór zarówno w naszym lekarsko-dentystycznym środowisku jak i wśród mieszkańców. Do 1 marca 2021 r. czekamy na zgłoszenia udziału w akcji od lekarzy dentystów – informuje dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler.

Formularz zgłoszeniowy tutaj 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH