• infodent24.pl startuje z nową odsłoną portalu w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca)
  • Nowa odsłona portalu wzbogacona zostanie o kolejne funkcjonalności mające na celu m.in. poszerzenie grona odbiorców i umożliwienie właścicielom gabinetów stomatologicznych dotarcia do potencjalnych pacjentów
  • Dlaczego 20 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej? Ważne są tutaj cyfry 3 20 (marzec dzień 20). To odniesienie do 32 zębów u dorosłego człowieka z zerową obecnością próchnicy. To stan idealny, do którego organizatorzy ŚDZJU chcą dążyć
  • W 2022 r. w obchodach ŚDZJU brały udział organizacje, stowarzyszenia i gabinety stomatologiczne z 209 państw. Jak będzie w tym roku?  

infodent24.pl zmienia się w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej

infodent24.pl, począwszy od Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2023, będzie prezentował się w zupełnie nowej odsłonie. Portal, który od powstania w 2013 r. publikował informacje, skierowane do lekarzy dentystów, w tym do właścicieli gabinetów stomatologicznych, wprowadza nowe funkcjonalności – m.in. możliwość kontaktu z pacjentami w taki sposób, aby za pomocą portalu lekarze mogli z łatwością dotrzeć do nich ze swoją ofertą.

infodent24.pl od zawsze skierowany był do lekarzy dentystów, studentów stomatologii, higienistek i asystentek dentystycznych oraz innych osób związanych z sektorem stomatologicznym. To portal, który codziennie publikuje istotne informacje dla branży.

Nowa odsłona infodent24.pl nowe funkcjonalności

Teraz nowa odsłona portalu wzbogacona zostanie o kolejne funkcjonalności mające na celu m.in. poszerzenie grona odbiorców i umożliwienie właścicielom gabinetów stomatologicznych dotarcia do potencjalnych pacjentów.

Przy zachowaniu dotychczasowej aktywności nastąpić ma rozszerzenie formuły o segmenty, które promować będą aktywność m.in.:

  • świadczeniodawców kierujących ofertę do pacjentów komercyjnych,
  • prawników nastawionych na współpracę z sektorem medycznym,
  • branży finansowej współpracującej ze świadczeniodawcami w branży stomatologicznej,
  • higienistek stomatologicznych (dentystycznych według nowej nomenklatury) realizujących samodzielne świadczenia z zakresu opieki profilaktycznej.

 W ogólnym zamyśle portal ma stanowić źródło, dzięki któremu pacjent będzie mógł podejmować świadome decyzje w kwestii wyboru metod leczenia oferowanych przez współczesną branżę stomatologiczną.

Dzięki powstaniu nowych działów, ale także w wyniku wprowadzenia nowych kategorii w działach dotychczasowych - o zmienionym nazewnictwie, możliwe będzie lepsze przybliżenie użytkownikom serwisu zagadnień, które wcześniej nie były przedmiotem podstawowej aktywności infodent24.pl.

– Przez dziesięć lat serwis infodent24.pl towarzyszył lekarzom dentystom w ich codziennej pracy, informując, wyjaśniając, doradzając. Dziesięć lat w branży stomatologicznej to cała epoka. Przez ten czas wiele gabinetów dentystycznych zmieniło się nie do poznania. Pora na radykalne zmiany także w infodent24.pl. Data nowej odsłony naszego portalu nie jest przypadkowa 20 marca to Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, o obchodach którego w Polsce i nie tylko informujemy co roku  – mówi Mirosław Stańczyk, redaktor prowadzący.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej dlaczego 20 marca 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę dlaczego akurat 20 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W USA daty zapisywane są z cyfrą miesiąca na początku, a więc 20 marca prezentuje się jako 3 20.

 Organizatorzy ŚDZJU (World Oral Health Day WOHD) uznali, że trzy cyfry będą dobrze symbolizowały 32 zęby u dorosłego człowieka bez żadnej próchnicy (0). To stan doskonały, do którego trudno się obecnie zbliżyć ludzkości. Tak więc wzmożona aktywność wszystkich osób, zaangażowanych w dbanie o higienę jamy ustnej - jest jak najbardziej wskazana, oczywiście nie tylko 20 marca.

Można zgłaszać aktywności związane ze ŚDZJU 

Rok temu 20 marca inicjatywy, związane z obchodami ŚDZJU, podjęto w 209 krajach, zasięgiem mediów piszących o tym dniu objętych zostało 4 mld ludzi. Materiały informacyjne związane z WOHD ze strony Światowej Federacji Dentystycznej FDI pobrano 28 tys. razy. Jak będzie w tym roku?

Wiele organizacji, stowarzyszeń, gabinetów stomatologicznych z całego świata raportuje o swoich działaniach. Są wśród nich tak dla nas egzotyczne miejsca jak Burkina Faso, Wyspy Cooka, Fidżi, Terytorium Wysp Wallis i Futuna. Pomimo wojny Ukraińskie Stowarzyszenie Stomatologiczne informuje o przygotowaniach do IV Ukraińskiego Kongresu z udziałem gości zagranicznych „Zintegrowana Medycyna i Stomatologia”.    

Każdą inicjatywę, tę dużą organizowaną z rozmachem, i tę niewielką przygotowaną lokalnie  można zgłosić na stronie FDI.