• Jako Komisja Stomatologiczna NRL staramy się o poprawę warunków pracy lekarzy dentystów, tak by jakość usług dentystycznych stała na najwyższym światowym poziomie, mówił Paweł Barucha wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL
  • Mimo rosnącej świadomości na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej stan zębów i dziąseł Polaków jest niezadawalający
  • Blisko 90 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na próchnicę zębów mlecznych, a 85 proc. osób dorosłych w wieku po 35 r. ż. ma ubytki próchnicowe w zębach

Lęk przed dentystą. Nadal żywy

Świadomość tego jak istotne jest zdrowie jamy ustnej, wynosimy z domu. To podejście naszych rodziców do tych kwestii ukierunkowuje nas na przyszłość. Wszyscy mamy świadomość tego, że część społeczeństwa obawia się wizyt u dentysty. Zupełnie niesłusznie. My jako lekarze dentyści robimy wszystko, by każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się zdrowym i naturalnym uśmiechem. Dzięki postępowi technologii medycznych wiele zabiegów dentystycznych wygląda już zupełnie inaczej niż przed laty.

Jako Komisja Stomatologiczna NRL staramy się o poprawę warunków pracy lekarzy dentystów, tak by jakość usług dentystycznych stała na najwyższym światowym poziomie. Tylko w takich warunkach jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na poprawę wizerunku leczenia stomatologicznego i mało optymistycznych statystyk dotyczących próchnicy – podkreśla Paweł Barucha, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

 Próchnica zębów. Powszechna u dzieci i dorosłych

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to okazja do zwrócenia uwagi na problemy stomatologiczne Polaków i zachęty do dbania o prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej. Te codzienne czynności to podstawa zdrowych dziąseł i zębów. Niestety nadal stan zębów i dziąseł Polaków jest niezadawalający.

Badania przeprowadzone w Polsce wykazują, że: