
- Jako Komisja Stomatologiczna NRL staramy się o poprawę warunków pracy lekarzy dentystów, tak by jakość usług dentystycznych stała na najwyższym światowym poziomie, mówił Paweł Barucha wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL
- Mimo rosnącej świadomości na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej stan zębów i dziąseł Polaków jest niezadawalający
- Blisko 90 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na próchnicę zębów mlecznych, a 85 proc. osób dorosłych w wieku po 35 r. ż. ma ubytki próchnicowe w zębach

Czytaj więcej
Dla tych osób darmowy aparat na zęby na NFZ
Czytaj więcej
Co drugi Polak chodzi do dentysty, aby wyrwać ząbLęk przed dentystą. Nadal żywy
Świadomość tego jak istotne jest zdrowie jamy ustnej, wynosimy z domu. To podejście naszych rodziców do tych kwestii ukierunkowuje nas na przyszłość. Wszyscy mamy świadomość tego, że część społeczeństwa obawia się wizyt u dentysty. Zupełnie niesłusznie. My jako lekarze dentyści robimy wszystko, by każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się zdrowym i naturalnym uśmiechem. Dzięki postępowi technologii medycznych wiele zabiegów dentystycznych wygląda już zupełnie inaczej niż przed laty.
Jako Komisja Stomatologiczna NRL staramy się o poprawę warunków pracy lekarzy dentystów, tak by jakość usług dentystycznych stała na najwyższym światowym poziomie. Tylko w takich warunkach jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na poprawę wizerunku leczenia stomatologicznego i mało optymistycznych statystyk dotyczących próchnicy – podkreśla Paweł Barucha, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

Czytaj więcej
Periodontolog, która zaprojektowała klinikę dentystycznąPróchnica zębów. Powszechna u dzieci i dorosłych
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to okazja do zwrócenia uwagi na problemy stomatologiczne Polaków i zachęty do dbania o prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej. Te codzienne czynności to podstawa zdrowych dziąseł i zębów. Niestety nadal stan zębów i dziąseł Polaków jest niezadawalający.
Badania przeprowadzone w Polsce wykazują, że:
- około 90 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na próchnicę zębów mlecznych,
- około 60 proc. dzieci ma próchnicę zębów stałych,
- u 85 proc. osób dorosłych w wieku powyżej 35 lat zaś występują ubytki próchnicowe w zębach.
Komentarze