PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Studia stomatologiczne antidotum na brak dentystów?

Autor: miro • Źródło: ms
22-07-2021, 09:26
Studia stomatologiczne antidotum na brak dentystów? Trzyniec centrum miasta (źródło Google Maps)
Bywa, że Polacy jeżdżą do Czech na leczenie stomatologiczne i później rozliczają się z NFZ, bo tam dostęp do opieki stomatologicznej jest łatwiejszy. Nie wszędzie. Rozwiązaniem problemu braku dentystów, który dotyka mieszkańców Trzyńca (wschodnie Czechy blisko granicy z Polską) ma być uruchomienie studiów stomatologicznych.

Uruchomienie studiów stomatologicznych było jednym z tematów spotkania prezydent miasta Trzyńca Very Palkovskiej z dziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Ostrawskiego Rastislavem Madarem.

Inicjatywa znalazła zrozumienie po stronie władz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Ostrawskiego. Uruchomienie kierunku stomatologicznego możliwe byłoby  we wrześniu 2022 r.

- Będziemy tę inicjatywę wspierać – zapewniła Vera Palkovska. Takie zapewnienie jest uzasadnione, gdyż prezydent Trzyńca jest członkinią Rady Uniwersytetu Ostrawskiego.

– Już teraz ogromnym problemem jest znalezienie w naszym mieście dentysty, który przyjmie nowych pacjentów. Jeśli nasi stomatolodzy przejdą na emeryturę i nie znajdziemy zastępstwa, będzie jeszcze gorzej – powiedziała Vera Palkovská.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   studia stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH