PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia dla osób covidowych w szpitalu im. Biegańskiego w Grudziądzu

Autor: miro • Źródło: ms
30-10-2020, 08:25
Stomatologia dla osób covidowych w szpitalu im. Biegańskiego w Grudziądzu Gdzie leczyć stomatologicznie pacjentów zakażonych koronawirusem (foto: pixabay)
To czym zajmowały się dentobusy, czyli opieką stomatologiczną nad osobami zakażonymi koronawirusem, powraca do placówek stacjonarnych. Czy zmiana sposobu realizowania tego typu świadczeń przyszła w samą porę?

Wiosną 2020 r. dentobusy miały być najlepszym sposobem opieki stomatologicznej, bo mogły jeździć do osób zakażonych, co stanowiłoby najlepszy sposób ograniczania transmisji koronawirusa. Teoria nie zawsze odpowiadała potrzebom. Zmiany wymusił m.in. powrót dzieci do szkół, które czekały na dentobusy. Zanim jednak przygotowano kolejne harmonogramy pracy mobilnych gabinetów stomatologicznych, szkoły ponownie się zamknęły i harmonogramy przestały być aktualne.

Teraz poszukiwanie gabinetu stomatologicznego, który - w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ - przyjmowałby pacjentów zakażonych, obarczone jest dużą dozą porażki. Mało jest jasnych deklaracji gdzie znajdują się placówki leczące osoby z COVID-19.

W woj. kujawsko – pomorskim wiadomo gdzie mogliby udawać się pacjenci z koronawirusem z bólem zębów - jest to Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. Trudno przypuszczać, że w tym miejscu na pomoc stomatologiczną liczyć mogą wyłącznie pacjenci jednoimiennego szpitala zakaźnego. Powstaje problem jak ma przebiegać skomplikowana operacja dowiezienia do lecznicy osoby z bólem zęba.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH