• Do programu „Klinika Bez Bólu” może przystąpić każda lecznica stomatologiczna korzystająca z technologii pozwalającej na nietraumatyczne leczenie.
  • Uczestnicy programu uczestniczą w szkoleniach na temat technologii tzw. niskoinwazyjnych, przybliżana jest im filozofia leczenia, której fundamentami są: komfort i bezpieczeństwo pacjentów.
  • Program "Klinika Bez Bólu" dociera do pacjentów, pomagając im kształtować prozdrowotne postawy.

Program „Klinika Bez Bólu” z PTS

Program „Klinika Bez Bólu” rozpoczęto w 2019 r. Jego inauguracja miała miejsce podczas konferencji prasowej w ramach targów CEDE (jeszcze w Poznaniu).

To właśnie wtedy zaprezentowano wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, które nie pozostawiły wątpliwości: Polacy w dalszym ciągu boją się wizyty u dentysty (zobacz badanie).

Od samego początku wątpliwości nie pozostawiał także cel programu, a właściwie dwa cele: wyposażenie lekarzy dentystów w wiedzę i technologię pozwalającą na nietraumatyczne leczenie i przekonanie pacjentów, że hasło dentysta-sadysta, to tylko echo poprzedniej epoki.

Zasady uczestnictwa „Kliniki Bez Bólu”  

To największy taki program w Polsce i z pewnością unikatowy w skali Europy. Zasady uczestnictwa lekarzy są jasno sprecyzowane. Podstawą programu jest zaufanie do technologii tzw. niskoinwazyjnych oraz zrozumienie filozofii leczenia, której fundamentami są: komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

- Naszym uczestnikom – oprócz szkoleń – zagwarantowaliśmy, iż z wiedzą o programie dotrzemy do pacjentów – wyjaśnia Krzysztof Powolny, dyrektor regionalny firmy Acteon.

Właśnie dlatego powstała mapa Klinik Bez Bólu, albo inaczej – wyszukiwarka placówek rekomendowanych przez program. Promowana jest ona w mediach drukowanych, elektronicznych oraz społecznościowych.

Zasięg „Kliniki Bez Bólu” 

Oficjalny fanpage polubiło już 26 tys. osób. Kampanii towarzyszy spot, w którym pacjenci przyznają, że wizyta u dentysty była dla nich wyzwaniem, dopóki nie odwiedzili jednej z Klinik Bez Bólu.

Dziś KBB są już w praktycznie każdym województwie, a ich liczba rośnie. Pod koniec 2021 r. wzbogaciliśmy program o edukację w zakresie nowoczesnych znieczuleń. Praca ze znieczuleniami komputerowymi, pozwalającymi całkowicie wyeliminować nieprzyjemne doznania jakie pacjent doświadczał przed, w trakcie jak i po zaaplikowaniu środka znieczulającego, idealnie wpisuje się w cele programu. Nie ma wątpliwości, że dzięki nowoczesnej anestezji zyskują zarówno lekarze jak i pacjenci. Jesteśmy dumni, że program Klinika Bez Bólu pomaga kształtować prozdrowotne postawy Polaków.

W ramach programu do pacjentów bezpośrednio zwracają się sami dentyści. Na www.klinikabezbolu.pl publikowane są praktyczne wywiady, a na kanale YouTube można oglądać serię filmów pt. „Pogromcy Mitów w Stomatologii”. Kamera KBB odwiedziła już kilkunastu stomatologów, a to na pewno jeszcze nie koniec, ponieważ lekarze chętnie włączają się w edukację pacjentów.

W 2022 r. zobaczymy nowe odcinki lubianej przez pacjentów serii „Pogromcy Mitów w Stomatologii” oraz wiele materiałów promujących znieczulenia komputerowe.

Co ciekawe, stworzony w Polsce zyskał uznanie za granicą i grudniu wystartował w Rumunii, a do wdrożenia szykują się kolejne kraje: Egipt, Turcja i Indie. W ten sposób tysiące pacjentów na całym świecie będzie mogło być leczone bez bólu.