PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog wydał zaświadczenie mające zwolnić z nakazu noszenia maseczki

Autor: nieck • Źródło: en
09-06-2021, 14:07
Stomatolog wydał zaświadczenie mające zwolnić z nakazu noszenia maseczki W budynkach użyteczności publicznej nadal obowiązuje noszenie maseczek (fot. Pixabay)
Stomatolog wydał zaświadczenie, które miało zwolnić ucznia z obowiązku noszenia maseczki podczas egzaminu. Dyrekcja szkoły tego zaświadczenia nie uznała.
  • Spór o obowiązek noszenia maseczki ma miejsce w Cieszynie.
  • Uczeń chce przyjść na egzamin bez maseczki.
  •  Szkoła nie uznała zaświadczenia od stomatologa poświadczającego, że  uczeń może nie zasłaniać twarzy maseczką.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Szkolnej nie uznała przedstawionego jej zaświadczenia, jakoby jeden z 300 uczniów przystępujących do egzaminu, mógł nie zasłaniać ust i nosa. Zaświadczenie wystawił stomatolog, w dodatku nie z województwa śląskiego, a z małopolskiego, a konkretnie z miejscowości Ujście Solne, jak informuje Gazeta Wyborcza.

Tymczasem tegoroczne egzaminy zawodowe mają się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz  Ministerstwa Edukacji i Nauki . Zatem w świetle aktualnych przepisów do szkoły mogą wejść wyłącznie osoby w maseczkach. Ten obowiązek dotyczy całego terenu  placówki, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych.

Na temat sporu wypowiedziała się  Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego, podkreśliła  że zaświadczenie wystawione przez stomatologa nie spełnia warunków wpisanych w Rozporządzenie Rady Ministrów określające, jakie choroby uprawniają do wydania zaświadczenia lekarskiego dla pacjenta, który ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatolog   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH