
- Rozpoczął funkcjonowanie gabinet stomatologiczny w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Tykocinie.
- Leczeniem uczniów w szkole w Tykocinie zajmuje się Eurodent.
- W leczeniu stomatologicznym dzieci ważne są wizyty adaptacyjne.
W Tykocinie leczą stomatologicznie dzieci w szkole
Ze świadczeń gabinetu mogą bezpłatnie korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia. Każde dziecko, w ramach bezpłatnej wizyty, będzie miało wykonany przegląd oraz świadczenia profilaktyczne (usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat). W razie konieczności może być wdrożone leczenie zębów.

Czytaj więcej
Jak to jest ze stomatologią dziecięcą?Rodzice otrzymają informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia pociech.
Wszystkie świadczenia są bezpłatne (w ramach koszyka świadczeń NFZ).
Gabinet będzie czynny dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00-15.30
Agnieszka Cimochowska, dentystka i właścicielka zlokalizowanej w Białymstoku sieci gabinetów stomatologicznych Eurodent, tak przedstawia leczenie stomatologiczne dzieci w swojej firmie.

Czytaj więcej
Powiat kwidzyński stawia na stomatologię dziecięcąW leczeniu stomatologicznym dzieci ważna jest wizyta adaptacyjna
Zawsze zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, w czasie której opowiadamy małemu pacjentowi o leczeniu, pokazujemy narzędzia oraz gabinet.
Bardzo ważnym aspektem jest też współpraca z rodzicami, którzy stanowią dla dziecka wsparcie i dają poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne podczas pierwszego kontaktu z dentystą. Każde dziecko na wizytę może przynieść ze sobą swoją ulubioną bajkę. Animacje odtwarzane są podczas zabiegu, co pozwala na umilenie czasu spędzonego w gabinecie – mówi właścicielka sieci Gabinetów stomatologicznych Eurodent.
Nowoczesny, sterowany komputerowo system SleeperOne do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych, to kolejna nowość w Eurodent. Znieczulenie podawane jest pod kontrolą mikroprocesora, który stale mierzy ciśnienie w tkankach i automatycznie dopasowuje szybkość jego podawania. System monitoruje opór tkanek i dozuje znieczulenie tak, żeby nie przekraczało granicy odczuwalnego przez pacjenta bólu.

Czytaj więcej
Stomatologia dziecięca: gmina wyręcza NFZ- Znieczulając przy użyciu strzykawki, doświadczamy uczucia wtłoczenia w tkanki płynu pod ciśnieniem, a to powoduje rozpieranie i ból. System SleeperOne całkowicie eliminuje te nieprzyjemne doznania. Jego dodatkowym atutem jest wygląd – zamiast strzykawki pacjent widzi narzędzie przypominające pióro – dodaje Agnieszka Cimochowska.
Komentarze