• Rozpoczął funkcjonowanie gabinet stomatologiczny w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Tykocinie.
  • Leczeniem uczniów w szkole w Tykocinie zajmuje się Eurodent.
  • W leczeniu stomatologicznym dzieci ważne są wizyty adaptacyjne.

W Tykocinie leczą stomatologicznie dzieci w szkole 

Ze świadczeń gabinetu mogą bezpłatnie korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia. Każde dziecko, w ramach bezpłatnej wizyty, będzie miało wykonany przegląd oraz świadczenia profilaktyczne (usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat). W razie konieczności może być wdrożone leczenie  zębów.

Rodzice otrzymają informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia pociech.

Wszystkie świadczenia są bezpłatne (w ramach koszyka świadczeń NFZ).

Gabinet będzie czynny dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00-15.30

Agnieszka Cimochowska, dentystka i właścicielka zlokalizowanej w Białymstoku sieci gabinetów stomatologicznych Eurodent, tak przedstawia leczenie stomatologiczne dzieci w swojej firmie.

W leczeniu stomatologicznym dzieci ważna jest wizyta adaptacyjna

Zawsze zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, w czasie której opowiadamy małemu pacjentowi o leczeniu, pokazujemy narzędzia oraz gabinet.

Bardzo ważnym aspektem jest też współpraca z rodzicami, którzy stanowią dla dziecka wsparcie i dają poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne podczas pierwszego kontaktu z dentystą. Każde dziecko na wizytę może przynieść ze sobą swoją ulubioną bajkę. Animacje odtwarzane są podczas zabiegu, co pozwala na umilenie czasu spędzonego w gabinecie – mówi właścicielka sieci Gabinetów stomatologicznych Eurodent.

Nowoczesny, sterowany komputerowo system SleeperOne do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych, to kolejna nowość w Eurodent. Znieczulenie podawane jest pod kontrolą mikroprocesora, który stale mierzy ciśnienie w tkankach i automatycznie dopasowuje szybkość jego podawania. System monitoruje opór tkanek i dozuje znieczulenie tak, żeby nie przekraczało granicy odczuwalnego przez pacjenta bólu.

- Znieczulając przy użyciu strzykawki, doświadczamy uczucia wtłoczenia w tkanki płynu pod ciśnieniem, a to powoduje rozpieranie i ból. System SleeperOne całkowicie eliminuje te nieprzyjemne doznania. Jego dodatkowym atutem jest wygląd – zamiast strzykawki pacjent widzi narzędzie przypominające pióro – dodaje Agnieszka Cimochowska.