PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog Patrycja Chowańska z wielkim sercem

Autor: miro • Źródło: ms
29-01-2021, 08:08
Stomatolog Patrycja Chowańska z wielkim sercem Akcja charytatywna lekarki dentystki w Wenezueli (fot. pixabay)
Lekarz dentysta Patrycja Chowańska z wielkim poświęceniem leczy charytatywnie mieszkańców Wenezueli z rejonu Punto Fijo.

Patrycja Chowańska  po raz kolejny planuje wyjazd do Wenezueli, aby zająć się leczeniem najbardziej potrzebujących mieszkańców Wenezueli.

W wielu miejscach tego państwa pomoc stomatologiczna praktycznie jest nieosiągalna. Nie pracują gabinety stomatologiczne, z których mogłyby skorzystać pacjenci bez pokaźnych zasobów gotówki. Gabinety prywatne, są niewyobrażalnie drogie, więc  praktycznie mało kogo jest na nie stać.

Stomatolog musi zaoferować nie tylko własne umiejętności lekarza dentysty, ale także powinna przywieźć ze sobą sprzęt i materiały stomatologiczne. W tym celu Patrycja Chowańska zwróciła się do ludzi dobrego serca o wsparcie. Zbiórka  pieniędzy prowadzona jest na portalu pomagam.pl. - Gorąco zachęcam, bo wspólnie możemy więcej - apeluje stomatolog. 

Dentystka chcę zakupić i wyposażyć ambulatoria, oraz miejsca pomocy doraźnej w podstawowe leki, opatrunki i zestawy do pierwszej pomocy. Chciałaby dotrzeć również z pomocą żywnościową do najbardziej potrzebujących.

- Ze względu na ciężkie warunki, postanowiłam wybrać się na kolejną misję i wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio kontynuować leczenie pacjentów w Wenezueli w rejonie Punto Fijo - informuje stomatolog. W rejonie tym brakuje wszystkiego. Nie ma zestawów do pierwszej pomocy, opatrunków, podstawowych leków, kroplówek, nie mówiąc już o sprzęcie medycznym. Brakuje benzyny, aby móc przemieszczać się samochodami, w tym karetkami. 

Patrycja Chowańska już w gimnazjum myślała o pomocy potrzebującym mieszkańcom Afryki. Od razu po skończonych studiach stomatologicznych była pewna, że wyjdzie w te rejony świata gdzie pomoc stomatologiczna jest nieosiągalna. Afryka była pierwszy wyborem.

Stomatolog była pod wrażeniem dużej życzliwości tamtejszych mieszańców, wdzięcznych za fachową pomoc medyczną.

Wszystkim niezdecydowanym Patrycja Chowańska poleca służenie ludziom w krajach, w których opieka zdrowotna jest trudnodostępna. To niezapomniane wrażenia i emocje na całe życie.

Patrycja Chowańska w 2017 r. spędziła pół roku w Tanzanii, gdzie w ramach akcji "Dentysta w Afryce" świadczyła nieodpłatną opiekę stomatologiczną dla tamtejszej ludności.

Przypomnijmy, że Piotr Korytkowski, prezydent Konina, wręczył stomatolog Patrycji Chowańskiej odznakę honorową Za Zasługi dla Konina.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH