PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolodzy na czele czterech ORL

Autor: miro • Źródło: ms
31-03-2022, 14:50
W wyniku przeprowadzonych wyborów do OIL prezesurę czterech ORL będą sprawowali lekarze dentyści: Warmińsko-Mazurskiej ORL  Anna Lella, Kujawsko-Pomorskiej ORL w Toruniu - Wojciech Kaatz, ORL w Krakowie - Robert Stępień, ORL w Opolu - Jolanta Smerkowska - Mokrzycka.

Współtwórca i wieloletni wiceprzewodniczący Komisji Młodych Lekarzy izby, przewodniczący Komisji Praktyk Prywatnych i Licencji.

Wieloletni przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej KPOIL. Wiceprzewodniczący Komisji Stomatologicznej KPOIL oraz Przewodniczący Komisji Stomatologicznej.

Odznaczony najwyższym odznaczeniem samorządowym KPOIL: Odznaczeniem i Tytułem Pro Gloria Medici oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Medalem Gloria Medicinae uhonorowany został po raz pierwszy lekarz dentysta. Jest nim dr Robert Stępień - wieloletni przewodnik i animator izbowej społeczności stomatologicznej. Uroczystość wręczenia Medalu Gloria Medicinae tradycyjnie odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie (w tym roku 25 października).

Robert Stępień
cieszy się estymą w środowisku lekarskim (po raz pierwszy lekarz dentysta został prezesem ORL w Krakowie - VIII kadencja). W codziennej działalności kładzie nacisk na zachowanie szczególnej relacji mistrz – uczeń, będącej częścią stomatologicznej tożsamości. Wielokrotnie wypowiadał się na forum publicznym na tematy dotyczące samorządu lekarzy i lekarzy dentystów. Załatwiał sprawy niemożliwe do załatwienia.    

W 219 r. uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medalem Gloria Medicinae. Przyznawany jest on „Za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ORL w Krakowie  

POLECAMY W SERWISACH