PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Startuje kolejna, VIII edycja programu „Dziel się uśmiechem”

Autor: miro • Źródło: ms
27-08-2020, 08:50
Startuje kolejna, VIII edycja programu „Dziel się uśmiechem” Program „Dziel się Uśmiechem”
Od września 2020 r. rusza kolejna edycja programu „Dziel się Uśmiechem”. Do końca roku szkolnego blisko 100 tys. dzieci dowie się czym jest próchnica i jak można jej zapobiegać.

Program „Dziel się Uśmiechem” organizowany jest corocznie w polskich szkołach (od 2013 r.).

Program jest finansowany przez firmę Mars Polska, która co roku przekazuje na jego realizację 1 proc. wpływów ze sprzedaży gum Orbit (we wskazanych miesiącach, zazwyczaj wczesną jesienią). W ramach VIII edycji były to produkty sprzedawane od 1 września do końca października 2020 r. Zebrano wówczas 800 528 zł. Do tej pory w lekcjach edukacyjnych wzięło udział ok. 600 tys. dzieci. Na realizację programu firma Mars Polska przeznaczyła ponad 5,4 mln zł pochodzących ze sprzedaży gum Orbit.

Współorganizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż. Partnerami merytorycznymi są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

VIII edycję programu, tak jak i poprzednią, wspierać będzie ambasadorka - Magdalena Różczka, znana z aktywnego zaangażowania w akcje charytatywne i kampanie społeczne.

***

72 proc. polskich dzieci  w wieku 5-13 lat ma próchnicę, a na każde dziecko przypadają średnio 3 zęby wymagające leczenia. Próchnica w największym stopniu dotyka dzieci w wieku 5-9 lat – w tej grupie odsetek chorych sięga 76 proc. Z problemem próchnicy częściej borykają się dzieci żyjące w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców lub na wsiach. Niestety nawet w większych aglomeracjach odsetek najmłodszych dotkniętych próchnicą nie spada poniżej 70 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   stomatologia dziecięca   profilaktyka próchnicy   Wrigley   Orbit   PTSD  

POLECAMY W SERWISACH