Do udziału w ankiecie zachęcani są wszyscy lekarze dentyści, posiadający czynne prawo wykonywania zawodu.

Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym to sytuacje, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje (zarówno dla pacjenta, jak i lekarza) i na których wystąpienie powinien być przygotowany każdy praktyk. Warto przy tym wiedzieć, jak często stomatolodzy mają do czynienia ze zdarzeniami wymagającymi wsparcia zespołu ratownictwa medycznego, w jakich okolicznościach do nich dochodzi oraz jakie są najczęstsze przyczyny takich sytuacji.

Autorzy ankiety apelują  o udział w ogólnopolskim badaniu poświęconemu stanom nagłego zagrożenia zdrowotnego w praktyce zawodowej lekarzy dentystów. To pierwsze tego typu badanie w skali całego kraju i z tego względu zostało ono objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Do udziału w ankiecie zachęcani są wszyscy lekarze dentyści, posiadający czynne prawo wykonywania zawodu.

Badanie prowadzi Krzysztof Palimonka, ratownik medyczny (doktorant na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie) pod kierunkiem dr. hab. n. med. Mariusza Szuty, Ordynatora Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

Każdy z uczestników badania otrzyma bezpłatny dostęp do jego wyników oraz opracowanych na ich podstawie zaleceń.

Ankieta w formie elektronicznej tutaj. Jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 20–30 minut. Ankietę można wypełnić zarówno na komputerze, jak i urządzeniach przenośnych z dostępem do internetu.