• Po blisko trzech latach przerwy związanej z pandemią COVID-19  Światowa Federacja Dentystyczna wraca do normalnego funkcjonowania 
  • Śródroczne spotkanie FDI  Mid-year Meeting – po raz pierwszy po pandemii COVID-19  odbyło się  4–9 kwietnia w Genewie.
  • Światowy Parlament Stomatologiczny FDI, w tym wszystkie spotkania biznesowe, także będą miały miejsce  w Genewie  (19–24 września).

Spotkania dentystów w niepandemicznej formule

Prof. Ihsane Ben Yahya stojąca od września 2021 r. na czele Światowej Federacji Dentystycznej skierowała list do organizacji członkowskich FDI, w którym wyraziła zadowolenie ze stopniowej normalizacji sytuacji w naszym środowisku po szczególnie trudnych doświadczeniach związanych z pandemią COVID-19.

Jednym ze zwiastunów powrotu do normalności był Mid-year Meeting – czyli  śródroczne spotkanie FDI. Po raz pierwszy po pandemii COVID-19 udało się przeprowadzić je w tradycyjnej, niepandemicznej formule. Wydarzenie to odbyło się  4–9 kwietnia w Genewie.

Prof. Ihsane Ben Yahya napisała: Trudno sobie wyobrazić, że minęły już trzy lata od naszego ostatniego osobistego spotkania w 2019 r. Miałam wielką satysfakcję widząc, jak Rada FDI, komitety oraz zespoły ds. poszczególnych zadań skorzystały z okazji do refleksji i poszerzania swojej wiedzy. Pochwalam ich zaangażowanie i poświęcenie dla FDI oraz ich pasję, aby zapewnić naszym członkom najlepsze narzędzia i zasoby do rozwiązywania najpilniejszych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej. 

Prezydent FDI podziękowała wszystkim, którzy podczas Mid-year Meeting FDI podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Wyraziła też żal, że ze względu na utrzymujące się w niektórych krajach ograniczenia w podróżowaniu, nie wszyscy mogli pojawić się osobiście i uczestniczyli w spotkaniu tylko online (w niektórych przypadkach bardzo wcześnie rano lub późno). 

Współpraca FDI z GC International

Pochodząca z Maroka Prezydent FDI podzieliła się także wrażeniami z obchodów 100-lecia GC International – jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm branży stomatologicznej. Podczas jubileuszowego sympozjum, które odbyło się 25 kwietnia w Lucernie (Szwajcaria), prof. Ben Yahya mogła osobiście wyrazić uznanie prezesowi koncernu, Makoto Nakao oraz całemu zespołowi GC.

Szefowa FDI napisała:  Byłam zachwycona, mając okazję pogratulować i pochwalić również 3277 współpracowników GC, którzy krok po kroku realizują wizję GC International 2031: Stać się wiodącą firmą stomatologiczną zaangażowaną w budowanie zdrowego i długowiecznego społeczeństwa. Pochwalam wysiłki firmy na rzecz rozwoju i poprawy opieki stomatologicznej i jestem dumna ze współpracy FDI z GC International.

Światowy Parlament Stomatologiczny FDI. Już we wrześniu

Prezydent Ihsane Ben Yahya odniosła się również do odwołania tegorocznego Kongresu Federacji w Mumbaju.
– Z ciężkim sercem ogłosiłam, że Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2022 został odwołany. Miło mi jednak poinformować, że Światowy Parlament Stomatologiczny FDI, w tym wszystkie spotkania biznesowe, odbędzie się w Genewie 19–24 września 2022 r. Zapraszam do zapoznania się z pełnym programem tego wydarzenia. W przypadku jakichkolwiek pytań, zespół centrali FDI pozostaje do dyspozycji. Już nie mogę się doczekać ponownego spotkania w Genewie!