Proces miał ruszyć 16 września. Sąd postanowił jednak przekazać sprawę prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Radomsku - w celu uzupełnienia braków w postępowaniu przygotowawczym. Chodzi o zgromadzenie oryginalnej dokumentacji dotyczącej leczenia i udzielania pomocy lekarskiej pokrzywdzonemu, przesłuchanie - w charakterze świadka - stomatologa, który w dniu zdarzenia udzielił mu pomocy oraz stomatologów, którzy później dokonywali u niego zabiegów, a także kobiety, która w dniu zdarzenia oczekiwała na wizytę u Dariusza N.

Sędzia sugerowała również przesłuchanie policjantów, którzy w gabinecie zastali pijanego stomatologa oraz wydanie opinii przez biegłych z zakresu stomatologii i anestezjologii.

Sprawa Dariusza N. trafiła do sądu w czerwcu 2013 roku za sprawą mężczyzny, który na policji zgłosił, że w jednym z gabinetów przyjął go nietrzeźwy stomatolog. Dentysta miał podawać mu kolejne dawki znieczulenia i szlifować zęby. Pacjent przerwał leczenie w momencie gdy w koszu wylądowała jego „jedynka".

Czytaj więcej: http://radomsko.naszemiasto.pl/

Przypomnijmy, że na początku września policja zatrzymała dentystę z Limanowej (woj. małopolskie), który pod wpływem alkoholu rozpoczął leczenie pacjentki. Więcej o wydarzeniu piszemy tutaj