Kontrakt, obowiązujący do grudnia 2014 r., ma wartość 220,95 tys. zł. W dużej mierze o zwycięstwie zadecydowały warunki lokalowe. Przychodnia Diamed w 2012 r. przeniosła się z wynajmowanych pomieszczeń w jednym z osiedlowych pawilonów (90 mkw.) do nowoczesnego i doskonale wyposażonego budynku przy ul. Schweitzera 7 w Krakowie (750 mkw.).

Diamed, oprócz przychodni stomatologicznej, prowadzi także ginekologiczno - położniczą, urologiczną, psychologiczną, medycyny pracy. W placówce działa też laboratorium diagnostyczne Diagnoza, sklep medyczny Orteo oraz Apteka Tanich Leków.

Przypomnijmy, że ostatnio kontrakt zakresu protetyki i stomatologii dziecięcej straciła Uniwersytecka Klinika Stomatologii w Krakowie. NFZ uznał, że lepsze od uniwersyteckich klinik są zwykłe przychodnie i gabinety.
W klinice zatrudnionych jest 169 lekarzy stomatologów (w tym 88 nauczycieli akademickich) i 65 specjalistów. Na Małopolskim OW NFZ wrażenia nie robiła liczba specjalistów i profesorów, tym bardziej, że dentyści z tytułami naukowymi rzadko pracują popołudniami i w soboty.