• Specjalista ds. technik dentystycznych, Anna Płoszyńska została II Wicemiss Świata 2022 podczas Miss Wheelchair World
  • Żyjąc na wózku (konsekwencja wypadku podczas zawodów sportowych w wieku 18 lat) ukończyła studia na kierunku technik dentystyczny
  • Jako osoba niepełnosprawna Anna Płoszyńska  osiąga sukcesy w pływaniu w Sportowym Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Start Łódź. Po zaledwie dwóch latach treningu zdobyła dwa brązowe krążki w mistrzostwach Polski.

Sukces  Anny Płoszyńskiej w Miss Wheelchair World 

Anna Płoszyńska tak poinformowała o swoim życiowym sukcesie. 

Zostałam II Wicemiss Świata 2022!!! Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mój wylot do Meksyku oraz wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli i pokładali we mnie nadzieję. Wasze słowa i czyny doprowadziły mnie tutaj gdzie jestem teraz. Jeszcze raz serdecznie dziękuję

Teraz czeka nas tydzień odpoczynku w Cancun w Meksyku, a następnie powrót do Polski

Wyniki konkursu Miss Wheelchair World 

  • Miss Wheel World 2022 - Sandy Izquierdo Peru
  • I Wicemiss  Tirzah Lopez Niderlandy
  • II Wicemiss Ania Płoszyńska Polska

Specjalista ds. technik dentystycznych Anna Płoszyńska osiąga w życiu cele, o których nawet nie myśli większość ludzi. Jej aktywności i postawa życiowa musi wzbudzać podziw, bo piękna dziewczyna osiąga nietuzinkowe sukcesy przemieszczając się na wózku inwalidzkim.

Spełnia się pracując z dziećmi na wózkach w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Uczy ich aktywności i jak największej sprawności w niepełnosprawności. Jest aktywnym członkiem Fundacji.

Sukcesy nie tylko sportowe

Życie Anny Płoszyńskiej na wózku  jest konsekwencją wypadku podczas zajęć sportowych w wieku 18 lat.  To był drugi potężny cios w jej życiu, gdyż jako pięcioletnie dziecko straciła mamę.

Studiowała na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku technik dentystyczny. Zawodowo projektuje na komputerze protezy w 3D.

Osiąga sukcesy w pływaniu w Sportowym Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Start Łódź. Po zaledwie dwóch latach treningu zdobyła dwa brązowe krążki w mistrzostwach Polski.

Można być pewnym, że przykład Anny Płoszyńskiej daje więcej rezultatów w zakresie psychoterapii niż wielogodzinne sesje ze specjalistami w tej dziedzinie.

Przygoda Anny Płoszyńskiej z konkursami piękności zaczęła się sześć lat temu, gdy wystartowała w konkursie Miss Polski na Wózku organizowanym przez fundację Jedyna Taka. Została wówczas II wicemiss.