PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Smutne statystyki próchnicy zębów u uczniów w Płońsku

Autor: miro • Źródło: ms
12-03-2022, 09:20
Smutne statystyki próchnicy zębów u uczniów w Płońsku Lek. dent. Haijme Okamoto-Łecki: zły stan uzębienia dzieci w Płońsku
- Najwięcej dzieci z próchnicą w województwie mazowieckim jest tutaj – poinformował Haijme Okamoto-Łecki lekarz dentysta, po skończonej pracy w dentobusie zaparkowanym przed Szkołą Podstawową nr 4 w Płońsku.

Dentobus w Płońsku

- Stan uzębienia przebadanych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. papieża Jana Pawła II w Płońsku jest zdecydowanie kiepski. W zasadzie każde dziecko wymaga leczenia zachowawczego, wiele - ortodontycznego – powiedział w programie Kurier Warszawy i Mazowsza TVP3 Haijme Okamoto-Łecki, stomatolog.

W tracie trzydniowej akcji profilaktyczno – leczniczej w dentobusie przebadano ok. 200 uczniów. Oczywiście w tej formie trudno mówić o zaspokojeniu nawet najpilniejszych potrzeb zdrowotnych przebadanych pacjentów. Zdecydowana większość z nich otrzymała wskazania do dalszego leczenia. Okazuje się, że dla dużej grupy uczniów wizyta w dentobusie była pierwszym spotkaniem ze stomatologiem. 

Epidemia próchnicy się rozwija

U zdecydowanej większości uczniów wykryto próchnicę przynajmniej jednego zęba.

- Jest duży problem z próchnicą. Dzieci jedzą bardzo dużo słodyczy, jest to bardzo dostępne, na pewno jest to dużo większy problem niż wtedy, jak my byliśmy dziećmi - powiedziała TVP3 Dorota Budziszewska, pielęgniarka szkolna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH