PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sławno: biała plama usług stomatologicznych na NFZ

Autor: miro • Źródło: ms
12-07-2021, 08:20
Sławno: biała plama usług stomatologicznych na NFZ W Sławnie nie ma dentystów pracujących na NFZ (fot. unsplash)
W woj. zachodniopomorskim funkcjonuje 310 podmiotów realizujących umowy z NFZ, to ok. 8 tys. mieszkańców na jedną lecznicę. Na 12 tys. osób zameldowanych w Sławnie (27 km od Słupska) nie przypada ani jeden dentysta mający kontrakt z NFZ.

Od szeregu miesięcy w Sławnie brakuje gabinetu stomatologicznego, funkcjonującego w oparciu o kontrakt z NFZ. Nie było go w kwietniu 2021 r. Miał być w czerwcu, po tym jak OW NFZ w Szczecinie ogłosił konkurs ofert.

Statystycznie rzecz ujmując w woj. zachodniopomorskim przypada mniej więcej 8 tys. osób na jedną lecznicę, czyli oczywiście zdecydowanie lepiej niż w Sławnie. To jednak wyraźnie gorzej niż średnio w skali kraju (5,5 tys. mieszkańców). W odczuciu pacjentów, szczególnie tych żyjących poza obszarami dużych miast, NFZ nie zapewnia należytego dostępu do świadczeń stomatologicznych.

Marta Siłakowska z zespołu komunikacji społecznej Zachodniopomorskiego OW NFZ powiedziała portalowi darłowo.naszemiasto.pl: Niestety, na czerwcowy konkurs nie wpłynęła żadna oferta. Mieszkańcy Sławna, tak dorośli, jak i osoby do 18 roku życia, jeśli planują korzystać z gwarantowanych świadczeń stomatologicznych z użyciem gwarantowanych materiałów stomatologicznych, mają do dyspozycji siedem gabinetów w innych miejscowościach powiatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH