PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Sezonowa promocja na leczenie zębów

23-08-2013, 01:42
Sezonowa promocja na leczenie zębów (foto; sxc.hu)
Sezonowa promocja na leczenie zębów (foto; sxc.hu)
Czy lekarze dentyści mogą promować realizowane przez siebie usługi? Nie mogą. Czy to robią? Robią. Oto kolejny przykład: serwis sweetdeal.pl.

Nowe oblicze Twojego auta! 129 zł zamiast 300 zł za pranie tapicerki samochodowej wraz z kompletnym myciem auta w ręcznej myjni samochodowej. Wakacyjne szaleństwo: oferta dla prawdziwych koneserów wrażeń! 150 zł zamiast 300 zł za lot spadochronem za motorówką. Wśród tego typu okazji jest i taka: stomatologia na najwyższym poziomie! 75 zł zamiast 160 zł za skaling, piaskowanie, lakierowanie zębów oraz przegląd jamy ustnej.

Okazuje się, że nie tylko Groupon celuje w zamieszczaniu okazyjnych ofert gabinetów stomatologicznych. Tego typu aktywność przejawia także sweetdeal.pl, który namawia internautów do polowania na oferty, które mają oznaczać wyjątkowo tanie leczenie zębów. Wśród nich szczególnie atrakcyjne są oferty dnia. Po zapłaceniu za usługę za pośrednictwem firmy Przelewy24  w ciągu 24 godzin klient otrzymuje, na podany przez siebie adres mailowy, voucher z kodem. Z takim wydrukowanym voucherem może korzystać z zakupionej oferty.

W jaki sposób praktyka stomatologiczna namawia na sweetdeal.pl potencjalnych klientów do okazyjnego zakupu usług dentystycznych? Otóż do standardowych zabiegów typu: skaling, piaskowanie, lakierowanie,  przegląd jamy ustnej dorzuca się specjalnie dla SweetDeal 50 proc. upust na jedno wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne oraz na wybielanie zębów.

Inna oferta kusi potencjalnych klientów: Urzekaj pięknym, zdrowym uśmiechem! 99 zł zamiast 280 zł za skaling, piaskowanie, polerowanie, lakierowanie zębów fluorem oraz badanie jamy ustnej. Nie koniec na tym, dodatkowa promocja dla osób z voucherem obejmuje 20 proc. rabat na wybielanie zębów i na wypełnienie kompozytowe.

Oferty takie jak te, albo są świadomym przekroczeniem prawa przez lekarzy dentystów, albo równie świadomie realizowane są przez przedsiębiorców nie będących lekarzami dentystami. W obu przypadkach wymiar moralny promocji jest kwestionowany przez większość przedstawicieli branży stomatologicznej.

Przypomnijmy jeszcze, że w wypowiedzi dla infoDENT24.pl lek. dent. Anna Lella, wiceprezes NRL mówiła m.in.: należy wskazać, że co do zasady samorząd jest przeciwny oferowaniu świadczeń zdrowotnych, w tym świadczeń o charakterze estetycznym, za pośrednictwem portali typu Groupon. Taki rodzaj ogłaszania jest w naszej opinii reklamą, która w przypadku lekarzy i lekarzy dentystów oraz podmiotów leczniczych jest niedopuszczalna w świetle przepisów prawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   reklama   dentysta na Grouponie   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH