PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚDZJU: zaprezentuj się na globalnej mapie aktywności

Autor: miro • Źródło: ms
05-03-2021, 11:26
ŚDZJU: zaprezentuj się na globalnej mapie aktywności Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca)
FDI zachęca lekarzy dentystów do prezentowania inicjatyw na mapie ŚDZJU (20 marca). Algorytm postępowania jest wyjątkowo prosty, a można znaleźć się w doborowym towarzystwie aktywistów działających na rzecz zdrowego uśmiechu z całego świata.

Oficjalnym tematem kampanii Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2021 jest „ Bądź dumny ze swoich ust”. W tym roku chcemy zainspirować zmiany, koncentrując się na znaczeniu zdrowia jamy ustnej dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ dobry stan jamy ustnej może pomóc Ci żyć dłużej i zdrowiej.

Stomatologu, Twoje działania, niezależnie od tego, czy w tym roku będą odbywać się online, czy w realu są ważne. Pamiętaj, aby dodać aktywność (dużą lub małą!) Do naszej mapy aktywności – zachęca FDI.

Dodanie aktywności jest bardzo proste i możliwe tutaj.

Mapa aktywności jest tutaj.

Póki co, Polskę reprezentuje tylko jedna inicjatywa - quiz na FB, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii (trwa do 14 marca), dotyczący wiedzy o zdrowiu jamy ustnej. Quiz przeznaczony jest nie tylko dla studentów stomatologii, wziąć w nim  może udział każdy, kto  chce sprawdzić swoją wiedzę o zdrowiu jamy ustnej.

Mówiąc szczerze, w innych państwach też nie jest zbyt aktywnie, to źle i dobrze zarazem, gdyż Polska w łatwy sposób może stać się globalnym liderem aktywności skupionej wokół ŚDZJU.   

Dlaczego Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustanej?
Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej (ŚDZJU - WOHD) obchodzony jest co roku 20 marca. Kampania WOHD stanowi idealną platformę do podnoszenia świadomości i zachęcania do zaangażowania i działań w celu promowania dobrego zdrowia jamy ustnej. Wykorzystując starannie skoordynowane wysiłki na poziomie lokalnym, krajowym i globalnym, głos społeczności zajmującej się zdrowiem jamy ustnej może być każdego roku wzmacniany w okresie poprzedzającym WOHD - zachęca FDI.

Rosnące obciążenie chorobami jamy ustnej wymaga działań na każdym poziomie: indywidualnym, rodzinnym i społecznym. FDI jest przekonana, że proste, ukierunkowane działania mogą ograniczyć występowanie chorób jamy ustnej i uczynić walkę z nimi osobistym priorytetem większości ludzi.

FDI podaje kilka wskazówek, które należy mieć na uwadze. Dla Polaków być może wydadzą się zbyt oczywiste, ale pamiętajmy, że przesłanie skierowane jest do wszystkich ludzi na świecie. Niezależnie od tego jak je ocenimy, coś jest na rzeczy, skoro próchnica wciąż jest wstydliwym problemem zbyt wielu Polaków i to zaczynając od najmłodszego pokolenia. 

Zdrowie jamy ustnej – zdrowie całego ciała
Czy wiesz, że
Podobnie jak w przypadku innych, poważnych chorób - zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie chorób jamy ustnej jest ważne, aby powstrzymać wszelkie negatywne skutki dla organizmu.

POLECAMY W SERWISACH