PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚDZJU: Kraków ze zdrowym uśmiechem

Autor: miro • Źródło: ms
01-03-2021, 12:38
ŚDZJU: Kraków ze zdrowym uśmiechem Akcja "Kraków ze zdrowym uśmiechem"
Lekarze stomatolodzy z krakowskiej kliniki Se+ Studia Stomatologii Estetycznej, wraz ze studentami z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, organizują akcję pod hasłem „Kraków ze zdrowym uśmiechem” skierowaną do mieszkańców miasta.

- Nie ma wątpliwości, że stan zdrowia jamy ustnej wpływa na ogólny stan zdrowia i nasze samopoczucie. W minionych latach widzimy rosnący trend przywiązywania wagi do zdrowia i dobrej kondycji. Higiena jamy ustnej jest tego nieodzownym elementem. Właśnie dlatego zachęcamy szczególnie młodych mieszkańców Krakowa i małopolski – z tak zwanego pokolenia Y i Z – do profilaktyki. Bardzo ważna jest codzienna higiena, czyli mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a także regularne i profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego i wizyty kontrolne u stomatologa – stwierdza dr n. med Barbara Książkiewicz, kierownik kliniczny i naukowy w Se+ Studiu Stomatologii Estetycznej, specjalistka stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej.

W ramach akcji od 22 do 26 marca w Se+ Studiu Stomatologii Estetycznej odbędą się bezpłatne konsultacje z higienistką polegające na kontroli i badaniu jamy ustnej (zębów oraz śluzówek), wybarwieniu specjalnym preparatem płytki nazębnej oraz instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów.

Dodatkowo zaplanowane zostały bezpłatne konsultacje implantologiczne z Barbarą Książkiewicz-Jóźwiak, obejmujące wykonanie na miejscu zdjęcia pantomograficznego, które jest niezbędne podczas konsultacji. Kontakt do kliniki znajduje się na stronie www.studiose.med.pl

Poza bezpłatnymi konsultacjami, organizatorzy akcji – lekarze stomatolodzy ze Studia Stomatologii Estetycznej Se+ wraz ze studentami z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, przygotowali zestaw porad i zasad dbania o zdrowie jamy ustnej.

– Warto promować zdrowe postawy szczególnie wśród młodych osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłości, aby dbanie o zdrowie jamy ustnej stało się tak samo trwałym i równie istotnym nawykiem w ich życiu, jak choćby regularne treningi na siłowni, wizyty u fryzjera, czy konsultacje u lekarzy innych specjalizacji  – stwierdza Maria Gutz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Studentów Stomatologii, oddział Kraków.

Kilka wybranych porad. Więcej porad będzie można znaleźć przez cały miesiąc na profilu na Facebooku Se+ Studia Stomatologii Estetycznej oraz PTSS w Krakowie.

Nie zapomnij o wizycie u dentysty – użyj smartfona
Chyba wszyscy już doskonale wiemy, że przynajmniej co pół roku należy udać się do dentysty na wizytę kontrolną. Trudno jednak zawsze o tym dokładnie pamiętać. Wielu z nas z pewnością zdarzyło się umówić wizytę nie po 6 ale 9 czy 10 miesiącach od poprzedniego sprawdzenia zdrowia jamy ustnej. Warto więc wykorzystać wszechobecne smartfony – wpisanie do kalendarza dwóch dat cyklicznych wizyt zapewni regularność. Ponieważ kopiujemy zawartość urządzenia przy „przeprowadzce” do nowego telefonu, zapisane przypomnienia w kalendarzu zostaną z nami na dłużej.

POLECAMY W SERWISACH