PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Samorząd sfinansuje szkolne gabinety dentystyczne

piaseczno.eu, ms/infoDENT24.pl
22-10-2014, 07:58
Samorząd sfinansuje szkolne gabinety dentystyczne Urząd Gminy w Piasecznie (źródło: Google Maps)
Zdzisław Lis, burmistrz gminy Piaseczna pod Warszawą, zdecydował o sfinansowaniu z budżetu gminy usług świadczonych przez szkolne gabinety dentystyczne.

Na terenie gminy Piaseczno znajdują się w szkołach trzy kompletnie wyposażone gabinety dentystyczne, znajdują, ale nie funkcjonują, gdyż nie ma to pieniędzy. Dotychczas ich działanie finansowane było z NFZ.

Obecnie finansowanie usług leczenia dzieci przejmie gmina. Oczywiście leczenie zębów oraz wszystkie świadczenia z tym związane dla najmłodszych pacjentów będą bezpłatne. NFZ nie przyznał kontraktów gabinetom stomatologicznym w gminnych placówkach oświatowych. W zaistniałej sytuacji obowiązek ten przejęły władze gminy Piaseczno.

Gabinety będą działały od czterech do pięciu godzin, dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej w Głoskowie oraz w Zespole Szkół w Złotokłosie. Rozszerzona zostanie również działalność gabinetu w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie.
Z gabinetów tych korzystać mogą dzieci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Piaseczno.

- Zdrowie dzieci jest najważniejsze. Nie mogłem dopuścić do tego, żeby gabinety stały puste a dzieci nie miały dostępu do dentysty - wyjaśnia decyzję Zdzisław Lis.

Więcej: piaseczno.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH