• Brak odszkodowania za wadliwe implanty, wszczepione na Węgrzech, przyczyną samobójstwa pacjenta - twierdzi rodzina zmarłego
  • Pacjent liczył na 116 tys. funtów odszkodowania, które zostały wstępnie wyliczone za doznane szkody na zdrowia na skutek źle wszczepionych implantów zębowych.
  • Wypłata nie nastąpiła z przyczyn formalnych, bo feralny zabieg wykonano na Węgrzech, chociaż dentysta był zarejestrowany w Wielkiej Brytanii  

Uszczerbek na zdrowiu pacjenta wyliczono na 116 tys. funtów

Rodzina mężczyzny, który odebrał sobie życie, twierdzi, że było to spowodowane nieotrzymaniem odszkodowania po tym, jak po latach walki o pieniądze okazało się, tych pieniędzy nie otrzyma. Chodziło o 86 tys. funtów zadośćuczynienia i 30 tys. funtów zwrotu kosztów. Pacjent w momencie śmierci miał 81 lat. 

Wszczepienia implantów dokonano na Węgrzech. Zrobił to dentysta zarejestrowany w Wielkiej Brytanii.

Dental Defense Union nie może wypłacić odszkodowania

Dental Defense Union (część Medical Defense Union, która skupia 200 tys. specjalistów pracujących w medycynie) twierdzi, że zapewnia członkom odszkodowanie z tytułu roszczeń wynikających z zaniedbań klinicznych dotyczących leczenia w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Właśnie fakt, że świadczenie wykonane zostało poza Wielką Brytanią - sprawiło, że odszkodowanie, chociaż się należało, ostatecznie nie zostało wypłacone z powodu przyczyn formalno – prawnych.

Dr Matthew Lee, dyrektor naczelny Medical Defense Union stwierdził, że w 99 proc. przypadków odszkodowanie było wypłacane, o ile o taką pomoc zgłaszali się lekarze dentyści zrzeszeni w DDU. Organizacja, będąca formą towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, działa od ponad 135 lat.