PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Są osoby zadowolone ze stanu uzębienia

Autor: miro • Źródło: ms
07-02-2021, 08:53
Są osoby zadowolone ze stanu uzębienia Co Niemcy sądzą o stanie swoich zębów (fot. pixabay)
Firma ubezpieczeniowa CLARK, we współpracy z YouGov (platforma ankietowa), zapytała Niemców o ich ocenę stanu zdrowia jamy ustnej.

Okazuje się, że 65 proc. Niemców zgłasza się do lekarza, w zasadzie tylko gdy mają ból zęba. W grupie ankietowanych powyżej 55 lat odsetek ten wynosi 74 proc.

Pomoc medyczna nie jest jedyną metodą zapobiegania problemom stomatologicznym, którą stosują Niemcy: 13 proc. spośród pytanych osób przyjmuje leki przeciwbólowe, a 9,0 proc. czeka, aż ból sam ustąpi. Niewielki odsetek badanych (7,0 proc.) korzysta również z domowych środków zaradczych, takich jak płukanka z rumianku.

Wielu Niemców ocenia ryzyko wystąpienia chorób zębów jako raczej niskie. 29 proc. ankietowanych uważa, że pojawienie się zapalenia dziąseł lub próchnicy jest mało prawdopodobne. Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, to z takim zdarzeniem liczy się 39 proc. Niemców.

Pytani w przeważającym odsetku (76 proc.) uważają, że wystąpienie konieczności leczenia przy pomocy aparatu ortodontycznego jest bliskie zeru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   zdrowie jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH