PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rzecznik Praw Dziecka wciąż walczy o dentystów w szkołach

06-07-2012, 10:38
Marek Michalak rzecznik praw dziecka po raz kolejny wystąpił do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o sprawienie, aby do szkół powróciły gabinety stomatologiczne. RPD argumentuje, że z badań epidemiologicznych wynika, iż nadal poważnym problemem, dotykającym większość uczniów, jest występowanie próchnicy. Czy przypomnienie tej, znanej od lat sytuacji - wpłynie na stanowisko ministra zdrowia w sprawie dostępności usług stomatologicznych dla dzieci?

 

Marek Michalak sugeruje konieczność uchronienia dotychczas funkcjonujących gabinetów stomatologicznych w szkołach przed zamknięciem, szczególnie, że jest to miejsce, w którym świadczenia stomatologiczne mogą otrzymać dzieci z rodzin o niskich dochodach oraz te z rodzin wielodzietnych. W przekonaniu RPD gabinetów tych jest zdecydowanie za mało.

Raz jeszcze Marek Michalak powrócił do kwestii dentobusów. Jak wiadomo RPD od lat walczy o uruchomienie mobilnych gabinetów stomatologicznych. Póki co bez efektu.

Marek Michalak w liście do Bartosza Arłukowicza stwierdził, że zachodzi potrzeba dokonania wszechstronnej, wieloaspektowej analizy niepokojących danych, a następnie podjęcia działań zmierzających do efektywnej poprawy stanu uzębienia dzieci i młodzieży. List ten, wśród setek innych o podobnej treści trafił na biuro szefa resortu zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   rzecznik praw dziecka   dzieci   dentobusy   szkoła   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH