• Trwa V edycja Warsaw Dental Medica Show, targów stomatologicznych i medycyny estetycznej (8, 9 i 10 września na terenach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą)
  • Partnerem strategicznym WDMS, a zarazem organizatorem merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne
  • Pierwszy wykład podczas Kongresu Stomatologii PTS dotyczył zasad prawidłowego otwierania komory zęba i uzyskiwania dostępu do kanałów korzeniowych. Wygłosił go prezes nowo utworzonej Sekcji Endodoncji PTS dr n. med. Hubert Gołąbek

Kongres Stomatologii podczas V edycji Warsaw Dental Medica Show

V edycja Warsaw Dental Medica Show, które trwa od 8 do 10 września w Nadarzynie pod Warszawą – jak zwykle - nie zawodzi pod kilkoma względami. Atutami WDMS są: znakomita infrastruktura, stworzona z myślą o tego typu imprezach, niebanalna i wręcz elegancka prezentacja ofert wystawienniczych, wykładowcy będący najwyższej klasy fachowcami, oczywiście w specjalnościach szczególnie interesujących lekarzy dentystów i lekarzy medycyny estetycznej.

Przekleństwo organizatorów kongresów naukowych? Często jest to pierwszy wykład podczas pierwszego dnia sympozjum, w dodatku rozpoczynający się w środku roboczego tygodnia.

Endodoncja na inaugurację Kongresu Stomatologii

Pierwszym wykładem podczas pierwszego dnia Kongresu Stomatologii, którego organizatorem merytorycznym, a zarazem partnerem strategicznym jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne były „Zasady prawidłowego otwierania komory zęba i uzyskiwania dostępu do kanałów korzeniowych”. Wykład wygłosił prezes nowo utworzonej Sekcji Endodoncji PTS dr n. med. Hubert Gołąbek.

  prezes Sekcji Endodoncji PTS dr n. med. Hubert Gołąbek

Pełna sala konferencyjna, treść wykładu na najwyższym poziomie merytorycznym, styl prezentacji prowadzony według najlepszych zasad wystąpienia publicznego. To znakomita etykieta rozpoczynającego się Warsaw Dental Medica Show, a dokładniej Kongresu Stomatologii.

Dlaczego wykład inauguracyjny PTS był sukcesem wykładowcy i słuchaczy? Ten pierwszy mógł z satysfakcją patrzeć na salę, wypełnioną zasłuchanymi uczestnikami. Ci zaś mieli okazję do wysłuchania brawurowego wystąpienia, naznaczonego wysokim poziomem merytorycznym, ale także cechującego się najwyższą jakością prezentacji. W trakcie godzinnego wykładu nic nie było pozostawione przypadkowi.

Wykład stanowił przewodnik dla lekarza dentysty w jaki sposób rozpoczynać niechirurgiczne leczenie endodontyczne w celu uzyskiwania pozytywnego efektu leczniczego z trwałym, korzystnym rokowaniem. Prezentacja była połączeniem wskazówek klinicznych opartych na dowodach naukowych z ilustracją przedstawianych koncepcji na przykładach klinicznych.

Otwarcie komory i uzyskanie dostępu do kanałów korzeniowych stanowi pierwszy i prawdopodobnie najważniejszy etap każdej procedury niechirurgicznego leczenia endodontycznego.

Odpowiednio zaprojektowany dostęp pozwoli zachować zdrowe tkanki zęba przy jednoczesnym zapewnieniu klarownego wglądu w system kanałów korzeniowych na poziomie dna komory zęba, a w niektórych przypadkach nawet w głębiej położone struktury.

Brak zbędnego usuwania zdrowej zębiny przełoży się na poprawę wytrzymałości zęba po zakończonym leczeniu endodontycznym i prawidłowo wykonanej rekonstrukcji koronowej, a właściwy dostęp do systemu kanałowego umożliwi właściwą instrumentację, dezynfekcję i obturację dla odpowiedniej kontroli mikrobiologicznej.