Nie tak dawno pisaliśmy o rekordzie ustanowionym przez polskich przedszkolaków w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby. Rekord Guinnessa należy teraz do polskich maluchów. W tym samym czasie przez dwie minuty myło zęby dokładnie 313 328 przedszkolaków.

„Akademia Aquafresh" nie zwalnia tempa i rozpoczyna akcję „Podaruj Dzieciom Uśmiech". To nowa inicjatywa drogerii Rossmann i właściciela marki Aquafresh. Jej zasięg jest ogólnopolski. Akcja rozpocznie się 10 października i potrwa do 10 listopada 2014 r. W tym czasie każdy kto kupi w drogerii Rosmann produkt dla dzieci Aquafresh np.: szczoteczkę do zębów, pastę, płyn do płukania jamy ustnej, sprawi, że drugi taki zesatw trafi do jednego z domów dziecka.

Celem inicjatywy „Akademia Aquafresh" jest głównie zwiększenie profilaktyki higieny jamy ustnej wśród przedszkolaków, popierają ją Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

W tym roku w ramach Akademii przez dentystów wolontariuszy przebadanych zostało ponad 13 tys. dzieci.

III edycja programu „Akademia Aquafresh" objęła zasięgiem 5 tys. przedszkoli i 470 tys. dzieci. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie specjalnie opracowanych scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie" i „Barney" uczą dzieci jak prawidłowo dbać o zęby oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem".