PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozporządzenie MZ zakończy modę na maseczki z tkaniny?

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
19-02-2021, 08:51
Rozporządzenie MZ zakończy modę na maseczki z tkaniny? Maseczki z tkaniny są mało skuteczne w walce z zakażeniem SARS-CoV-2 (fot. Pixabay)
Będzie  rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych lub maseczek z filtrem - zapewnił prof. Andrzej Horban. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnił, że żadne decyzje w tej kwestii nie zapadły.

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw zwalczania epidemii koronawirusa. zapytany w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odpowiedział: Mam nadzieję, że tak będzie. Tak.

- Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować - zaznaczył. Dodał, że minister informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek.

- Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem - wyjaśnił.

Prof. Andrzej Horban wyraził zaniepokojenie, że pod koniec przyszłego tygodnia dzienna liczba zakażeń może sięgnąć 10-15 tys. Wówczas - jego zdaniem - należałoby rozważyć powrót do poprzednich obostrzeń.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że na razie trwają konsultacje w tej sprawie. Rząd chce, żeby maseczki były bardziej "dookreślone". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH