• Zakończono drugi etap postępowania kwalifikacyjnego na specjalizacje
  • Lekarze i lekarze dentyści zakwalifikowani w drugim etapie postępowania mają czas do 27 kwietnia, aby potwierdzić w Systemie Monitorowania Kształcenia przyjęcie miejsca specjalizacyjnego
  • Brak potwierdzenia oznacza ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego.
  • Ostateczne listy lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 28 kwietnia

Akceptacja miejsc specjalizacyjnych do 28 kwietnia

Lekarze i lekarze dentyści zakwalifikowani w drugim etapie postępowania mają czas do 27 kwietnia, aby potwierdzić w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) przyjęcie miejsca specjalizacyjnego.

Brak potwierdzenia oznacza ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego.

Ostateczne listy lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 28 kwietnia.

W ramach drugiego etapu wiosennego postępowania na specjalizacje zostało zakwalifikowanych 221 osób w trybie rezydenckim oraz 86 osób w trybie pozarezydenckich.

W drugim etapie rekrutacji brali udział lekarze i lekarze dentyści, którzy nie zakwalifikowali się w pierwszym etapie oraz lekarze i lekarze dentyści, którzy nie potwierdzili przyjęcia miejsca, na które zostali zakwalifikowani w pierwszym etapie postępowania.

Po pierwszym etapie przyjęcie miejsca specjalizacyjnego potwierdziło 1351 osób zakwalifikowanych w trybie rezydenckim i 769 osób zakwalifikowanych w trybie pozarezydenckim.

Rozpoczęcie specjalizacji w maju 

Osoby te będą mogły rozpocząć szkolenie specjalizacyjne w maju 2023 r. Natomiast 269 osób zakwalifikowanych na miejsca rezydenckie oraz 128 osób zakwalifikowanych na miejsca pozarezydenckie w pierwszej turze rekrutacji nie potwierdziło zaproponowanych miejsc. Te niepotwierdzone miejsca weszły do puli drugiej tury.

W postępowaniu zostało złożonych łącznie 3304 poprawnych formalnie wniosków. W ramach pierwszego etapu rekrutacji 2517 osoby zostały zakwalifikowane na wolne miejsca specjalizacyjne: w tym 1620 w ramach rezydentury i 897 w trybie pozarezydenckim.

Lekarze i lekarze dentyści mieli 10 dni na potwierdzenie przyznanego im miejsca.

Lekarz. Lekarz dentysta, ubiegający się o specjalizację, mógł w jednym wniosku dokonać maksymalnie 15 wyborów wskazując dziedzinę, województwo i tryb, rezydencki lub pozarezydencki oraz trzy jednostki, w których chciałby realizować program specjalizacji w danym województwie.