PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rośnie mapa gabinetów stomatologicznych leczących bezpłatnie uchodźców

Autor: miro • Źródło: ms
28-02-2022, 14:06
Rośnie mapa gabinetów stomatologicznych leczących bezpłatnie uchodźców Pomoc polskich dentystów w leczeniu uchodźców z Ukrainy
Ruszyła strona internetowa www.dentysciukrainie.pl zawierająca bazę gabinetów oferujących bezpłatną pomoc stomatologiczną ofiarom agresji rosyjskiej, które trafiły do Polski.

Ruszyła strona internetowa www.dentysciukrainie.pl zawierająca bazę gabinetów oferujących bezpłatną pomoc stomatologiczną ofiarom agresji rosyjskiej, które trafiły do Polski.

To spontaniczna akcja osób oraz instytucji solidarnych z obywatelami Ukrainy.

Strona to hub ofert pomocy wyrażanych przez polskich stomatologów z różnych części kraju np. w portalach społecznościowych. Gabinetów przybywa z każdą minutą, mapa będzie aktualizowana co kilka godzin.

Chęć nieodpłatnej pomocy obywatelom z Ukrainy wyraziło już blisko 50 gabinetów z różnych części kraju.

Jednym z pierwszych lekarzy dentystów, który zaoferował pomoc potrzebującym Ukraińcom był Kazimierz Szulist (Klinika Impladent, Nakło nad Notecią). Inicjatywa szybko zyskała sprzymierzeńców, a lista gabinetów gotowych wydłużała się z każdą chwilą.

– To zwykły gest solidarności, ale jakże ważny. Dziś wydaje się, że pomoc stomatologiczna to może nie być pierwsza potrzeba uciekających z Ukrainy, ale dobrze wiemy, że wkrótce może się zmienić. W potrzebie będą dorośli oraz dzieci, wiemy, że do Polski przyjedzie wiele kobiet w ciąży. Specjalna mapa gabinetów, którą stworzyliśmy w witrynie www.dentysciukrainie.pl ma pomóc w lokalizacji placówki najbliżej miejsca przebywania. Przetłumaczyliśmy stronę na język ukraiński, apelujemy do wszystkich mediów, również tych ogólnopolskich i lokalnych o pomoc w dotarciu do potrzebujących – wyjaśnia Krzysztof Powolny, pomysłodawca akcji.

Gotowi włączyć się w projekt mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie.

Akcję wsparło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz partnerzy: Acteon, Marrodent, Medif, Biomedix, Exactus/CEDE (wyśle zaproszenie do dentystów ze swojej bazy) i agencja ewiDENTniepr. 

Tutaj można zgłosić gabinet stomatologiczny, który zaoferuje bezpłatną pomoc uchodźcom.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   PTS   Marrodent   Exactus   Pomoc Ukrainie  

POLECAMY W SERWISACH