PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Robert Stępień uhonorowany Medalem Gloria Medicinae

Autor: miro • Źródło: ms
31-10-2019, 09:34
Robert Stępień uhonorowany Medalem Gloria Medicinae Uroczystość wręczenia Medalu Gloria Medicinae (źródło: NRL)
Najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Medalem Gloria Medicinae uhonorowany został po raz pierwszy lekarz dentysta. Jest nim dr Robert Stępień - wieloletni przewodnik i animator izbowej społeczności stomatologicznej. Uroczystość wręczenia Medalu Gloria Medicinae tradycyjnie odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie (w tym roku 25 października).

Robert Stępień cieszy się estymą w środowisku lekarskim (po raz pierwszy lekarz dentysta został prezesem ORL w Krakowie). W codziennej działalności Robert Stępień kładzie nacisk na zachowanie szczególnej relacji mistrz – uczeń, będącej częścią stomatologicznej tożsamości. Trudno jednak pielęgnować tradycje tej charyzmatycznej relacji bez odpowiednich wzorców płynących od mistrzów. Z tego też powodu w praktyce wielu towarzystw lekarskich ustanawia się odznaczenia i godności, będące nie tylko dowodem uznania dla wyróżnionych, ale i świadectwem zmieniającego się świata.

Najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (wielopokoleniowe towarzystwo naukowe o historii sięgającej I połowy XIX w.) jest Medal Gloria Medicinae. Przyznawany jest on „Za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego”.

Andrzej Cisło, przewodniczący Komisji Stomatologicznej, wiceprezes NRL pisze: w tle jesiennej zadumy, w okresie, kiedy na chwilę przystajemy w codziennym biegu, nacieszmy się tym i odnajdźmy w sukcesie Roberta swoje sukcesy i trud naszej profesji, którą staramy się wykonywać w zgodzie z zacytowaną wyżej dewizą PTL. Robercie, serdeczne Gratulacje!

Więcej: KS NRL 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   ORL w Krakowie   Robert Stępień  

POLECAMY W SERWISACH