PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rehabilitanci zazdroszczą dentystom umów z NFZ

Autor: miro • Źródło: ms
15-06-2020, 09:10
Dentyści zbulwersowani są nikłymi korektami wycen procedur, jakie NFZ przedstawił im w obliczu zwiększonych kosztów funkcjonowania w warunkach pandemii koronawirusa. Okazuje się, że tych krytykowanych przez stomatologów ustaleń zazdroszczą im rehabilitanci.

W sytuacji, w której Krajowa Izba Fizjoterapeutów wielokrotnie w licznej korespondencji zwracała uwagę na konieczność wprowadzenia analogicznych rozwiązań również dla świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej uzyskiwaliśmy odpowiedzi, w których NFZ informował, iż decyzja dotycząca przekazania dodatkowych środków na sfinansowanie poniesionych przez świadczeniodawców kosztów związanych z COVID-19 oraz zwiększenia nakładów na rehabilitację leczniczą wymaga odpowiednich zmian w obowiązujących przepisach prawa oraz zmiany planu finansowego Funduszu oraz że zmiana wyceny świadczeń możliwa jest tylko po uprzedniej taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej jest Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Wnioskuję, że w przypadku jednych świadczeń możliwa jest zmiana wyceny świadczeń i współczynników korygujących przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w przypadku innych niestety nie, tak jak ma to miejsce w przypadku świadczeń rehabilitacyjnych.

Jakież to merytoryczne i prawne rozwiązania stoją za tak nierównym traktowaniem realizatorów różnych rodzajów świadczeń?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   wycena świadczeń stomatologicznych   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH