• Kandydatem do Sejmu  ramienia Trzeciej Drogi jest Rafał Komarewicz, lekarz dentysta, radny miejski Krakowa
  • Rafał Komarewicz jest prezesem stowarzyszenia Krakowska Akademia Zdrowia. Prowadzi firmę doradczą działającą w branży medycznej
  • Kandydat na posła mówi, że jego zaangażowaniu w politykę zadecydowały rodzinne wartości. Wychował się w rodzinie lekarskiej, w której zawsze wpajano przekonanie, że najważniejszy jest człowiek 

Lekarz dentysta mocnym kandydatem Trzeciej Drogi do Sejmu 

W nadchodzących wyborach kandydatem do Sejmu jest Rafał Komarewicz, lekarz dentysta, który ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Rafał Komarewicz od 2012 r. jest radnym miejskim Krakowa. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu jest prezesem stowarzyszenia Krakowska Akademia Zdrowia. Prowadzi firmę doradczą działającą w branży medycznej. Jest właścicielem sieci aptek. 

Mandat radnego miasta Krakowa uzyskał w wyborach samorządowych w 2018 r. (ponownie).

Startował w wyborach parlamentarnych w 2019 r. z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Komarewicza. Nie uzyskał mandatu.

Rafał Komarewicz kandyduje z okręgu nr 13 (jedynka Trzeciej Drogi). Jest to jeden z większych okręgów w polskiej ordynacji parlamentarnej (liczba mieszkańców ponad 1,2 mln osób). Okręg obejmuje powiaty: krakowski, miechowski i olkuski i Kraków.

Kandydat na posła z mocnymi tradycjami lekarskimi   

Rafał Komarewicz tak mówi o sobie na portalu polska2050.pl:

Lubię pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. Sprawowanie funkcji publicznej daje sprawczość, którą chcę się dzielić. Chcę pokazywać obywatelom, że mają narzędzia i wpływ na to, co dzieje się w kraju, mieście i ich najbliższej okolicy. A świadomość, że dzięki mojemu działaniu komuś żyje się lepiej, jest dla mnie największą nagrodą.

Rafał Komarewicz zapewnia, że pracuje z ludźmi i dla ludzi:

O moim zaangażowaniu w politykę zadecydowały rodzinne wartości. Wychowałem się w rodzinie lekarskiej, w której zawsze wpajano mi przekonanie, że najważniejszy jest człowiek. 

Nieważne skąd przychodzi, z jakiej rodziny się wywodzi i ile ma w portfelu – życie i zdrowie ludzkie jest na wagę złota. Tego zawsze się trzymam – w polityce, w samorządzie, w Radzie Miasta – pracujemy z ludźmi i dla ludzi.

Moje dotychczasowe doświadczenie jako radnego i działania z wolontariuszami, uczą mnie, że odkładając na bok to, co nas różni i pracując razem dla wspólnego celu, jesteśmy w stanie najlepiej zaspokoić potrzeby lokalnych społeczności.

Przypomnijmy, że kandydatem na posła Trzeciej Drogi jest też lekarz dentysta Radosław Lubczyk, który zasiada w ławach poselskich Sejmu obecnej kadencji.