PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Radosław Lubczyk upomina się o poradnię stomatologiczną w koszalińskim szpitalu wojewódzkim

ms
01-02-2021, 07:47
Radosław Lubczyk upomina się o poradnię stomatologiczną w koszalińskim szpitalu wojewódzkim Poseł Radosław Lubczyk (FB)
Szczecinecki lekarz dentysta Radosław Lubczyk, poseł z Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści domaga się wznowienia działalności poradni stomatologicznej w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Brak lecznicy jest bardzo uciążliwy, szczególnie dla dzieci niepełnosprawnych, gdyż tylko tam przeprowadzano zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym.

Remont poradni trwa od marca 2020 r. W tym czasie z pracy zrezygnowała jedyna stomatolog, która leczyła niepełnosprawne dzieci (przeszła na emeryturę).

Radosław Lubczyk zapewnił, że jeśli zajdzie taka potrzeba - będzie pracował w tym szpitalu, żeby pomóc potrzebującym pacjentom.

- Jeśli dyrekcji szpitala nie uda się znaleźć lekarza, to jako stomatolog - jestem skłonny zatrudnić się w placówce. Apeluję do marszałka województwa i dyrektora szpitala o jak najszybsze uruchomienie gabinetu - mówił podczas konferencji prasowej poseł Radosław Lubczyk.

Podobny apel do marszałka i dyrekcji szpitala wystosował też radny rady miejskiej w Koszalinie, Błażej Papiernik. Mówił on, że grupa obywateli zwróciła się do niego z prośbą o interwencję.

- Chociaż środków brakuje na dokończenie remontu lecznicy stomatologicznej, to znajdują się pieniądze na urząd marszałkowski w Szczecinie, na muzeum a podstawowe potrzeby nie są zapewnione. Wystosuję apel do władz regionu o interwencję. Skandal, że nie ma w regionie tak potrzebnej placówki. Mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni to się zmieni – powiedział Błażej Papiernik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   Radosław Lubczyk  

POLECAMY W SERWISACH