PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PTS o 2020 r.

ms
31-12-2020, 12:08
Rok 2020 bardzo wyraźnie pokazał, że lekarze dentyści, choć coraz częściej odchodzący od publicznego systemu zdrowia, sceptycznie zapatrujący się na biurokracje i wszelkie proponowane przynależności, ceniący sobie wolność i swobodę decyzyjną, nie są samotnymi wyspami i w czasie ewentualnego kryzysu potrzebują wsparcia i reprezentacji – mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS podsumowując 12 ostatnich miesięcy.

Równolegle nagle zaczęły pojawiać się pytania: gdzie jest PTS? Co robią resort zdrowia i samorząd lekarski? Pytali również Ci, którzy na co dzień cenią sobie niezależność od wymienionych podmiotów.
Moja obserwacja jest taka, iż rok 2020 bardzo wyraźnie pokazał, że lekarze dentyści, choć coraz częściej odchodzący od publicznego systemu zdrowia, sceptycznie zapatrujący się na biurokracje i wszelkie proponowane przynależności, ceniący sobie wolność i swobodę decyzyjną, nie są samotnymi wyspami i w czasie ewentualnego kryzysu potrzebują wsparcia i reprezentacji.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne podjęło wyzwanie stworzenia „normalności”, o której rozmawiamy. Efekt? 93 proc. ankietowanych przyznało, że stosuje się w codziennej pracy do wytycznych przygotowanych przez naszych ekspertów. A dodam, że zdecydowana większość – 67 proc. respondentów zadeklarowało w ankiecie, że NIE należy do PTS. Od razu zaznaczę, że praca, którą wykonała niewielka grupa ludzi, szczerze im dziękuję, nie zmierzała do zbijania jakiekolwiek kapitału. Również statut nie obligował nas do takiego wysiłku. A jednak to zrobiliśmy.

To pierwsza część wywiadu, jaki ukazał się na stronie PTS

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   Marzena Dominiak   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH