• Osoby z niepełnosprawnościami dowożone są do dentysty transportem gabinetu stomatologicznego.
  • Usługa leczenia stomatologicznego w domu pacjenta.
  • Laser jako narzędzie eliminujące ból podczas zabiegów stomatologicznych.

Transport do dentysty w pakiecie 

Osoby starsze i schorowane z pewnością mają większe problemy z wizytą w gabinecie dentystycznym niż ludzie pełnosprawni. Z tego powodu specjaliści z Białego Uśmiechu mają dla nich specjalną ofertę. Możliwości są dwie. Pierwsza propozycja dotyczy transportu do gabinetu stomatologicznego z wykorzystaniem pojazdu dostosowanego do przewozu osób poruszających się na wózku. Inną opcją jest wizyta zespołu stomatologicznego w domu pacjenta.

W rozmowie z portalem rybnik.pl menadżerka Białego Uśmiechu Elżbieta Fabian zapewniła, że koszt tego typu transportu jest znikomy, opłata jest wręcz symboliczna. To ważne, gdyż osoby z dysfunkcjami ruchowymi lub intelektualnymi z reguły nie mają zbyt wielu pieniędzy.

Stomatolog na wezwanie w domu pacjenta

Innym rozwiązaniem jest możliwość wstępnego diagnozowania pacjenta u niego w domu. Istnieją także procedury, które od początku do końca można wykonać bez wizyty w gabinecie stomatologicznym. Należy do nich na przykład wykonanie protez dla osób bezzębnych. Realizację zadania ułatwia mobilny skaner wewnątrzustny. W ten sposób przygotowanie protezy dla osób z bezzębiem odbywa się bez konieczności wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie bez bólu

Biały Uśmiech wiele uwagi poświęca leczeniu dzieci bez bólu. W tym celu wykorzystywana jest m.in. technologia laserowa. - Ograniczamy strach dzieci nie tylko przed znieczuleniem, ale także eliminujemy klasyczne wiercenie. Leczenie jest szybsze i nie uszkadza zdrowych tkanek zęba. Likwidujemy tylko ubytek próchnicowy – wyjaśnia menadżerka.

Wszystkie zabiegi, mogące sprawić pacjentowi ból, wykonywane są w Białym Uśmiechu w znieczuleniu, całkowitym, lub miejscowym.