PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przemysław Czarnek: wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom gabinetów stomatologicznych

Autor: miro • Źródło: ms
10-12-2021, 08:30
Przemysław Czarnek: wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom gabinetów stomatologicznych Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (źródło: czarnek.pl)
- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom gabinetów dentystycznych w szkołach, jeśli chodzi o zmiany w podejściu do rozliczania kontraktów, to NFZ zrobił – przypomniał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM zapytany został m.in. o program powrotu dentystów do szkół. Przypomniane zostały słowa premier Beaty Szydło sprzed kilku lat: jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, będziemy realizować program tworzenia gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach. Konstanty Radziwiłł, jak był ministrem zdrowia, mówił dokładnie to samo: chcielibyśmy, żeby w każdej szkole był gabinet zdrowia, a także, żeby w większych szkołach były gabinety stomatologiczne. W 2017 r. kupiono 16 dentobusów na prawie 5 mln uczniów.

Minister edukacji i nauki tak skomentował sytuację z gabinetami stomatologicznymi w szkołach:
 Jeszcze się nie udało na taką skalę, jaką byśmy chcieli, żeby w każdej szkole był dentysta.

To jest jedna z płaszczyzn, która rzeczywiście jest do zagospodarowania. Mam tego pełną świadomość. Nie wszystko udało się zrobić.

Problem gabinetów stomatologicznych był przepotężny, tych, które są - a najwięcej jest w województwie lubelskim, żeby było jasne, zdecydowanie najwięcej - to jest taki, że w czasie pandemii koronawirusa nie wyrabiali w ogóle tego kontraktu, który mieli z NFZ, bo nie było dzieci w szkołach. Wyszliśmy naprzeciw wtedy oczekiwaniom gabinetów dentystycznych, wraz z NFZ. jeśli chodzi o zmiany w podejściu do rozliczania kontraktów, to NFZ zrobił.

Mówienie, że od czasu deklaracji premier Beaty Szydło nic nie zmieniliśmy przez 6 lat jest odejściem od rzeczywistości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentobus   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH