PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Projekt profilaktyki stomatologicznej w gminie Kleszczów. Będzie ocena Rady Przejrzystości

Autor: nieck • Źródło: aotm.gov.pl
12-12-2022, 13:20
Projekt profilaktyki stomatologicznej w gminie Kleszczów. Będzie ocena Rady Przejrzystości Program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci Fot. Shutterstock
Rada Przejrzystości AOTMiT przygotuje opinie o samorządowym projekcie profilaktyki stomatologicznej gminy Kleszczów. Projekt będzie oceniany podczas posiedzenia 19 grudnia.
  • Obecnie samorządy w większości same finansują programy profilaktyki chorób jamy ustnej
  • W gminie Kleszczów samorządowy program zapobiegania chorobom stomatologicznym prowadzony jest w czterech gabinetach stomatologicznych na terenie gminy. Jeden z nich znajduje się w szkole podstawowej w Kleszczowie
  • Rada Przejrzystości AOTMiT na sesji 19 grudnia 2022 r. oceni projekty profilaktyki próchnicy gminy Kleszczów na lata 2023-2025

Profilaktyka próchnicy w gminie Kleszczów. Działania samorządowe 

Profilaktyka próchnicy wraca do harmonogramu prac Rady Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Na posiedzeniu planowanym na 19 grudnia 2022 r. wydana zostanie opinia na temat projektu profilaktyki stomatologicznej, który ma w planach samorząd gminy Kleszczów. A konkretnie oceniany będzie program na lata 2023-2025 w zakresie "profilaktyki schorzeń zębów i jamy ustnej".

Obecnie profilaktyka stomatologiczna realizowana jest przez cztery gabinety stomatologiczne funkcjonujące na terenie gminy. Ich pacjenci otrzymują bezpłatną pomoc stomatologiczną na poziomie usług ponadstandardowych. Są to gabinety stomatologiczne w Łękińsku, Łuszczanowicach, trzy w Kleszczowie, z których jeden działa w szkole podstawowej.

Gmina Kleszczów. Wysoka jakość życia mieszkańców

Nie przypadkiem więc gmina Kleszczów zajęła pierwsze miejsce w ostatnim rankingu Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia”.

Ranking to ogólnopolskie zestawienie służące zbadaniu jakości życia w każdej z 2477 gmin w Polsce. Na podstawie punktacji dla każdego z cząstkowych kryteriów powstał wskaźnik jakości życia. Jednym z najważniejszych wśród tych kryteriów jest dostępność opieki zdrowotnej. 

Wartość wskaźnika jakości życia stała się podstawą oceny w rankingu.  Gmina Kleszczów została uznana za najlepszą spośród „Gmin dobrych do życia” w województwie łódzkim i najlepszą w Polsce w kategorii gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
program profilaktyczny   Rada Przejrzystości   AOTMiT  

POLECAMY W SERWISACH