PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Program: Klinika Bez Bólu systematycznie nabiera tempa

Autor: miro • Źródło: ms
04-06-2021, 09:20
Program: Klinika Bez Bólu systematycznie nabiera tempa Monika Biniek z Biniek Clinic z Łodzi
Ogólnopolski Program „Klinika Bez Bólu” zdobył zaufanie setek lekarzy dentystów i tysięcy pacjentów. Po promocji idei bezbolesnego leczenia stomatologicznego w popularnych magazynach life stylowych oraz w mediach regionalnych, czas na nowy cykl wideo skierowany do pacjentów.

Miejsce akcji: wybrane Kliniki Bez Bólu. W rolach głównych: eksperci Klinik Bez Bólu. Reżyseria: samo życie. Tak w skrócie można opisać nowy projekt wideo przygotowany przez organizatorów i uczestników ogólnopolskiego programu „Klinika Bez Bólu”, który od 2019 r. realizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Pierwszy odcinek „Pogromców Mitów w Stomatologii” miał premierę pod koniec maja. Pełne odcinki publikowane są na oficjalnym fanpage FB programu „Kliniki Bez Bólu”, kanale YouTube, a także oficjalnej witrynie www.klinikabezbolu.pl. W roli głównej wystąpiła dr Monika Biniek z Biniek Clinic z Łodzi.

– Przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów, dotyczących różnych aspektów leczenia stomatologicznego. Pogromcy Mitów w Stomatologii, czyli uczestnicy programu KBB, będą na nie odpowiadać w formie krótkich i bardzo przystępnych materiałów wideo. W ten sposób dokładamy cegiełkę do trudnego procesu budowania świadomości stomatologicznej Polaków – tłumaczą organizatorzy.

Pierwszym tematem poruszonym w ramach cyklu jest usuwanie zębów ósmych. Nie jest to przypadek, ponieważ, jak wynika z badania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, aż 75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów. Z gabinetu dentysty koszmarnie wspominamy przede wszystkim usuwanie zębów.

– Nasi eksperci nie tylko mówią, że leczenie stomatologiczne faktycznie nie musi boleć, ale naprawdę w ten sposób leczą jamę ustną. Jesteśmy zachwyceni, że dodatkowo chcą jeszcze edukować pacjentów – dodają Organizatorzy.

Wszystkie filmy dostępne są w jakości 4K. Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest agencja ewiDENTniepr oraz studio filmowe Roberta Kruczka.

Co warte podkreślenia, nowy cykl filmowy, to nie jedyna nowość programu „Klinika Bez Bólu”. Od maja, na stronie programu, cyklicznie publikowane są tradycyjne wywiady i komentarze ekspertów w formie tradycyjnej. Porad udzielili już m.in.: dr Anna Skalska (Focus Clinic w Mińsku Mazowieckim), dr Artur Kubica (Aria-Dent w Siewierzu), dr Krzysztof Zieliński (Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne w Sosnowcu) i dr Tatiana Jamróz-Szłapa (Prywatna Praktyka Stomatologiczna w Jaworznie).

Do programu „Klinika Bez Bólu” przystąpiło już ponad 100 gabinetów z całej Polski.

 Więcej: Klinika Bez Bólu

Widząc ten znak na drzwiach Kliniki pacjent może mieć pewność, że personel gabinetu przeszedł odpowiednie szkolenie, certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, a sama placówka wyposażona jest w sprzęt pozwalający przeprowadzać atraumatyczne zabiegi.

– Stomatologia niskoinwazyjna, to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, połączonym ze stomatologią opartą na faktach (evidence based dentistry), stworzono protokół postępowania leczniczego, którego fundamentem są: bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Korzystając z oferty placówki świadczącej usługi stomatologii niskoinwazyjnej, pacjenci mogą spodziewać się m.in.: precyzyjnej, szybkiej i nieszkodliwej dla zdrowia diagnostyki, a także atramatycznego, niepowodującego dyskomfortu leczenia różnych chorób jamy ustnej. W protokole leczenia wykorzystywane są metody i urządzenia pozwalające na empiryczne potwierdzenie korzyści jakimi są: komfort, mniej bólu po zabiegu czy doskonałe gojenie  – zapewniają organizatorzy programu „Klinika Bez Bólu”.

Organizatorzy już planują kolejne działania dedykowane pacjentom.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   dentofobia   pacjent z bólem  

POLECAMY W SERWISACH