Program: Klinika Bez Bólu systematycznie nabiera tempa

Miejsce akcji: wybrane Kliniki Bez Bólu. W rolach głównych: eksperci Klinik Bez Bólu. Reżyseria: samo życie. Tak w skrócie można opisać nowy projekt wideo przygotowany przez organizatorów i uczestników ogólnopolskiego programu „Klinika Bez Bólu”, który od 2019 r. realizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Pierwszy odcinek „Pogromców Mitów w Stomatologii” miał premierę pod koniec maja. Pełne odcinki publikowane są na oficjalnym fanpage FB programu „Kliniki Bez Bólu”, kanale YouTube, a także oficjalnej witrynie www.klinikabezbolu.pl. W roli głównej wystąpiła dr Monika Biniek z Biniek Clinic z Łodzi.
– Przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów, dotyczących różnych aspektów leczenia stomatologicznego. Pogromcy Mitów w Stomatologii, czyli uczestnicy programu KBB, będą na nie odpowiadać w formie krótkich i bardzo przystępnych materiałów wideo. W ten sposób dokładamy cegiełkę do trudnego procesu budowania świadomości stomatologicznej Polaków – tłumaczą organizatorzy.
Pierwszym tematem poruszonym w ramach cyklu jest usuwanie zębów ósmych. Nie jest to przypadek, ponieważ, jak wynika z badania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, aż 75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów. Z gabinetu dentysty koszmarnie wspominamy przede wszystkim usuwanie zębów.
– Nasi eksperci nie tylko mówią, że leczenie stomatologiczne faktycznie nie musi boleć, ale naprawdę w ten sposób leczą jamę ustną. Jesteśmy zachwyceni, że dodatkowo chcą jeszcze edukować pacjentów – dodają Organizatorzy.
Wszystkie filmy dostępne są w jakości 4K. Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest agencja ewiDENTniepr oraz studio filmowe Roberta Kruczka.
Co warte podkreślenia, nowy cykl filmowy, to nie jedyna nowość programu „Klinika Bez Bólu”. Od maja, na stronie programu, cyklicznie publikowane są tradycyjne wywiady i komentarze ekspertów w formie tradycyjnej. Porad udzielili już m.in.: dr Anna Skalska (Focus Clinic w Mińsku Mazowieckim), dr Artur Kubica (Aria-Dent w Siewierzu), dr Krzysztof Zieliński (Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne w Sosnowcu) i dr Tatiana Jamróz-Szłapa (Prywatna Praktyka Stomatologiczna w Jaworznie).
Do programu „Klinika Bez Bólu” przystąpiło już ponad 100 gabinetów z całej Polski.
Więcej: Klinika Bez Bólu
Widząc ten znak na drzwiach Kliniki pacjent może mieć pewność, że personel gabinetu przeszedł odpowiednie szkolenie, certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, a sama placówka wyposażona jest w sprzęt pozwalający przeprowadzać atraumatyczne zabiegi.
– Stomatologia niskoinwazyjna, to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, połączonym ze stomatologią opartą na faktach (evidence based dentistry), stworzono protokół postępowania leczniczego, którego fundamentem są: bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Korzystając z oferty placówki świadczącej usługi stomatologii niskoinwazyjnej, pacjenci mogą spodziewać się m.in.: precyzyjnej, szybkiej i nieszkodliwej dla zdrowia diagnostyki, a także atramatycznego, niepowodującego dyskomfortu leczenia różnych chorób jamy ustnej. W protokole leczenia wykorzystywane są metody i urządzenia pozwalające na empiryczne potwierdzenie korzyści jakimi są: komfort, mniej bólu po zabiegu czy doskonałe gojenie – zapewniają organizatorzy programu „Klinika Bez Bólu”.
Organizatorzy już planują kolejne działania dedykowane pacjentom.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE:
» Przez półtora roku nie mogli ustalić przyczyny bólu zębów. Okazało się, że to bruksizm i stres
techDENT» Marihuana zwiększa odczucie bólu pooperacyjnego
techDENT» Leczenie kanałowe. Gorsze niż kolonoskopia. Wyniki sondażu
lifeDENT» Stres w gabinecie dentysty. Przyczyną wysokiego ciśnienia pacjenta
techDENT
-
Poszukują dentystów pracujących na kontrakcie
newsDENT -
Kurs samoobrony dla lekarzy. Odpowiedź na agresję pacjentów?
eduDENT -
Drożyzna u dentysty. Polska na 3. miejscu wśród państw UE
bizDENT -
Za mało lekarzy dentystów ze specjalizacją. Co zamierza Ministerstwo Zdrowia?
newsDENT -
Sztuczna inteligencja. Ważne narzędzie w stomatologii
techDENT -
Zasady wykonywania zdjęć diagnostycznych w stomatologii. Nowe rozporządzenie
lexDENT -
Wnioski na specjalizacje od 1 lutego. Listy rankingowe do 7 kwietnia
eduDENT -
Co o sonicznych szczoteczkach do zębów sądzi higienista stomatologiczna
techDENT
-
Darmowa wizyta u dentysty do 450 zł. To pakiet, za który zapłaci NFZ
newsDENT -
Nowe wyceny w leczeniu stomatologicznym. Są uwagi do projektu "cennika"
newsDENT -
Błędy w leczeniu endodontycznym wyceniono na 31,2 tys. zł
lexDENT -
Zmiany zasad udzielania świadczeń stomatologicznych. Paweł Barucha o ostatnich korektach
lexDENT -
Powstaje Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego
newsDENT -
Za mało publicznych pieniędzy na stomatologię. Polacy muszą leczyć zęby „za swoje”
newsDENT -
Zasady eksploatacji autoklawów w gabinecie stomatologicznym. Wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego
lexDENT -
Medycy tylko w publicznym sektorze. Warunek wyższych zarobków. Plany Adama Niedzielskiego
newsDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Nederland, zagranica -
lekarz dentysta
Darłowo, zachodniopomorskie -
lekarz dentysta
Jaworzno, małopolskie -
lekarz dentysta
Jaworzno, śląskie