PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w Poznaniu (dogrywka konkursu)

Autor: miro • Źródło: ms
18-03-2021, 08:45
Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w Poznaniu (dogrywka konkursu) Profilaktyka stomatologiczna dzieci w Poznaniu (fot. shutterstock)
Trwa konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej "Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w wieku 7-11 lat, zamieszkałych w Poznaniu, na lata 2021-2023". Trwa, bo pierwsze podejście nie zostało rozstrzygnięte, ze względu na brak chętnych do realizacji świadczeń.

Celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci poprzez przeprowadzenie działań edukacyjnych oraz badań w kierunku zapobiegania próchnicy.

W programie przewidziane są badanie stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej oraz lakowanie bruzd zębów szóstych w populacji dzieci do ukończenia 8 roku życia (są one świadczeniami gwarantowanymi), jednakże w związku z dużym rozpowszechnieniem problemu próchnicy zębów wśród najmłodszych - przeprowadzenie, wskazanych w programie, interwencji jest zasadne i będzie stanowiło istotne uzupełnienie istniejących świadczeń - oceniają twórcy projektu.

Działania obejmą ok. 30 proc. wskazanej grupy wiekowej (ok. 7460 dzieci rocznie).

Wysokość środków finansowych przeznaczonych z budżetu Poznania na realizację całego programu na lata 2021-2023 wynosi 882 tys. zł brutto. Program obejmować będzie dofinansowanie do konsultacji stomatologicznych połączonych z instruktażem higieny jamy ustnej, dofinansowanie do lakowania zębów oraz finansowanie działań profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do dzieci i ich rodziców (opiekunów).

Oferty należy składać do 26 marca 2021 r.

Program jest realizowany przez władze Poznania po raz pierwszy. Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczeestnictwa w programie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH