• Prof. Marzena Dominika wśród zaproszonych gości XV Zjazdu Lekarzy
  • Wszyscy jesteśmy lekarzami i wszyscy mamy zbieżna cele - komunikuje prof. Marzena Dominiak
  • Nie musimy dekretować działania ramię w ramię, zresztą to nierealne - ocenia prezydent PTS 

Współpraca w ramach Konferencji Prezesów Towarzystw Lekarskich

- Forum współpracującym z samorządem lekarskim i innymi organizacjami lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce jest Konferencja Prezesów Towarzystw Lekarskich. Główny cel działania Konferencji to reprezentowanie stanowiska towarzystw lekarskich poprzez wskazywanie problemów i zagrożeń praktyki lekarskiej w Polsce oraz opiniowanie wybranych projektów, przepisów prawnych dotyczących praktyki lekarskiej – wymieniła w rozmowie z infoDENT24.pl prof. Marzena Dominiak. 

Wspólne cele samorządowców, naukowców  i klinicystów

- Wszyscy jesteśmy lekarzami i niezależnie czy spełniamy się jako samorządowcy, naukowcy, czy klinicyści pracujący w gabinetach stomatologicznych. Potrzebujemy wiedzy należącej do reprezentantów wszystkimi środowisk. Ktoś musi przecież wytyczać cele operacyjne i strategiczne, formułować kierunki działania, ktoś musi analizować standardy, co jesteśmy w stanie wykonać z korzyścią dla pacjenta, na jakich zasadach, kreować postęp w medycynie. Klinicyści natomiast wdrażają wszelkie zalecenia w codziennej pracy. Dlatego też współpraca całego środowiska lekarzy i lekarzy dentystów jest nam wszystkim wyjątkowo potrzebna - ocenia prof. Marzena Dominiak.

Nie zawsze cele środowiska lekarzy i lekarzy dentystów są w stu procentach zbieżne

- Jestem przekonana, że działając wspólnie możemy wiele dokonać. Oczywiście czasami ktoś wniesie do wspólnej budowli niewiele, czasami jest to znacznie więcej. Nie chodzi jednak, aby rywalizować o osiągnięcia. Nie zawsze cele są  w stu procentach zbieżne. Nie musimy dekretować działania ramię w ramię, zresztą to nierealne, bo nie istnieje jeden wspólny interes. Ktoś wymyślił dobre sformułowanie na osiąganie realistycznych celów - kompromis - dodaje prof. Marzena Dominiak.