PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marzena Dominiak z troską o gabinetach stomatologicznych w szkołach

Autor: miro • Źródło: ms
08-02-2021, 11:34
Prof. Marzena Dominiak z troską o gabinetach stomatologicznych w szkołach Prof. Marzena Dominiak prezydent PTS
- Przepisy utrudniają realizowanie zasadniczej misji stomatologicznego gabinetu szkolnego, a wycena procedur nie jest satysfakcjonująca dla lekarzy dentystów. Trudno, aby z takiego systemu zadowoleni byli mali pacjenci oraz ich rodzice – uważa prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

- Wielokrotnie eksperci podkreślali, że nie jest istotne, gdzie jest zlokalizowany gabinet szkolny – mogłaby to być placówka w najbliższej okolicy – ważne, aby dzieci miały do niego dobry dostęp – przekonuje prof. Marzena Dominiak.

- Sądzę, że potrzebna jest merytoryczna dyskusja w tym temacie, tym razem z udziałem lekarzy dentystów. Rozwiązania systemowe powinny opierać się na równym dostępie do skutecznych i bezpiecznych rozwiązań medycznych. Rzecz jasna nie jest to możliwe bez środków finansowych, a zwracam uwagę, te przeznaczane na publiczną opiekę stomatologiczną są zbyt niskie. Myślę, że dobrym pomysłem byłby audyt skuteczności szkolnej opieki stomatologicznej w oparciu o dane z kilku ostatnich lat – proponuje prezydent PTS.

Więcej:  mZdrowie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH